Back To Top
VALİ DAĞLI...AKÇAKOCA’DA DENİZE GİRİLEBİLİR

VALİ DAĞLI...AKÇAKOCA’DA DENİZE GİRİLEBİLİR

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -30.07.2019
 VALİ DAĞLI...AKÇAKOCA’DA DENİZE GİRİLEBİLİR
- A +

Akçakoca'da 18 Temmuz tarihinde yaşanan sel ve su baskınının üzerinden 12 gün geçmesinin ardından bölgede kayıp olan 7 kişinin tamamının bulunmasıyla çalışmalarda normale döndü.

Vali Zülkif Dağlı, bölgede 12 gün boyunca yapılan çalışmalar hakkında bilgiler vererek değerlendirmelerde bulundu. Ankara ve İstanbullulara çağrı yapan Dağlı, misafirlrimzi Akçakoca'ya bekliyoruz dedi.

Vali Dağlı, sel sonrası Akçakoca ilçesinde denize girmenin ilk günlerde sakıncalı olduğunu ancak yapılan analizler sonrasında denize girilebileceğini işaret ederek “Sular tamamen çamur akıyordu. İçme sularının kaynatılmadan kullanılmaması, içilmemesi ve denize girilmemesi gibi uyarılar yaptık. Sağlık İl Müdürlüğü’müz yaptığı analizler sonrasında denize girilmesinde sakınca olmadığını tespit etti. Akçakoca turizmin zirvesinde olması lazım. Denize girebilirler, tesislerimiz devrede, misafirlerimizi bekliyoruz. Nüfus 28 bin olmasına rağmen 350 bin araç saydık. Bayramda da beklentimiz yurt içinden yurt dışından misafirlerimizi bekliyoruz. İlk mavi bayraklı plajın olduğu ilk tatil beldesi, Ankara ve İstanbul’a yakın, misafirlerimizi bekliyoruz” diye konuştu.

Yorumlar

Yorumlar
Akçakoca halkı ve özellikle esnafa biraz kibarlık dersler versinler
yeni