Back To Top
YANMAZ'DAN HİSARCIKLIOĞLU'NA... ISSIZ ŞEHRE DÖNÜŞTÜK, AKÇAKOCA'YA EL VERİN...

YANMAZ'DAN HİSARCIKLIOĞLU'NA... ISSIZ ŞEHRE DÖNÜŞTÜK, AKÇAKOCA'YA EL VERİN...

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -30.07.2019
YANMAZ'DAN HİSARCIKLIOĞLU'NA... ISSIZ  ŞEHRE DÖNÜŞTÜK, AKÇAKOCA'YA EL VERİN...
- A +

 Sel sonrası Akçakoca’ya gelen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı   M. Rifat Hisarcıklıoğlu, yetkililerle görüştü. Akçakoca Kaymakamlık toplantı salonuna Kaymakam Yasin Öztürk, Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz ve Akçakoca TSO Başkanı Mehmet Pazavant’tan  sel felaketi ile bilgi alan Hisarcıklıoğlu,daha sonra selden etkilenen  Değirmenağzı mevkisine giderek zarar gören işletme sahipleri ile görüştü. 

ANKARA’DA İŞİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIM

Ziyaret sonrası kısa bir açıklama yapan Hisarcıklıoğlu; “ 7 tane şehidimiz var. Allah makamlarını cennet etsin. Devletin burada kendi varlığını anında sel felaketi olduktan sonra kendisini göstermesinden dolayı bütün kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyoruz. Bizde odalar birliği olarak oda başkanımız Nazım kardeşimizin bize ilettiği sıkıntıları Ankara'da takip edeceğiz. Bir an önce üyelerimiz için tam sezon ortasında böyle bir felaket ile karşılaşılmış olması üyelerimiz açısından sıkıntı getirmiştir. Gerek devlet borçlarının gerek banka borçlarının ertelenmesi noktasında bizde Ankara'da girişimlerde bulunacağız. Zaten devletimiz bunlardan haberdar. Bende Akçakoca'nın sıkıntılarını ileteceğim “ dedi.

ISSIZ ŞEHRE DÖNDÜK

Sel felaketinden Akçakoca Belediyesinin büyük bir zarar gördüğünü dile getiren Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz ise, turizm sezonu ortası olması nedeniyle  Akçakoca'nın çok büyük bir felaket atlattığını, otellerde rezervasyonların iptal edildiğini,  ilçenin ıssız bir kente döndüğünü ve bir an önce gerekli yardımların yapılmasını istedi.  Kurban Bayramında şehri yeniden canlandırmak için ellerinden gelenei yapacaklarını dile getiren Başkan Yanmaz, Alınması gereken tedbirler konusunda Devletin geç kalmaması gerektiğini dile getirdi.  Başkan Yanmaz, bu ekonomik durgunluğun sonuçlarının 2-3 ay sonra kendisini daha fazla hissettireceğini söyledi.

KREDİLER BİR YIL ERTELENSİN

Toplantıda söz alan Akçakoca Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Pazvant'da odaya üye olan esnafın ve ilçe genelinde bankalara borcu olan vatandaşların banka ve kredi borçlarının faizsiz bir yıl erteleme talebinde olduğunu söyledi.

Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki heyet daha sonra Düzce’ye geçerek Düzce Valisi ile Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’yü ziyaret etti, bilgi aldı.

Yorumlar

Yorumlar
ali kemal 30.07.2019 - 09:11:41
demekki neymiş........bu işler aleyna tilki lerle olmazmış !!! başkanlık ciddi işmiş........
yeni