Back To Top
Orman OSB Kurulması İçin Çalışmalar Sürüyor

Orman OSB Kurulması İçin Çalışmalar Sürüyor

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -28.07.2019
Orman OSB Kurulması İçin Çalışmalar Sürüyor
- A +

 Düzce Ticaret ve Sanayi Odası'nda Orman Ürünleri Sanayine ilişkin toplantı yapıldı. TSO üçüncü meslek komitesi üyelerinin katıldığı toplantıda Orman Ürünleri OSB'nin kurulması yönünde ortak görüş belirtildi.

 Programın açılış konuşmasını yapan Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Düzce’nin orman ürünleri imalatı konusunda Türkiye genelinde %20’lik Pazar payına sahip olduğunu belirterek, “Ham maddeleri İnegöl ve diğer bölgeler bizden alıyor, işliyor ve dünyaya pazarlıyor. Bizim buradaki asıl amacımız ham maddesini bizim yaptığımız ürünleri nihai ürün konumuna getirip Düzce markaları çıkarmak ve nihai ürün pazarında da yerimizi almaktır. Bu noktada siz sanayicilerimize büyük görev düşüyor. Çilimli OSB’deki bu alan kaçırılmaması gereken bir fırsat. Önünüzdeki tüm engelleri kaldırdık. Sayın valimizle birlikte bu alanın sizlere verilebilmesi için gerekli tüm düzenlemeleri yaptık. Şimdi sıra sizde. Bu konuya bir an önce karar vermeniz gerekiyor. Bu alana talipler de var. Biz sizler için bekletiyoruz” ifadelerini kullandı.

Tuncay Şahin’in konuşmasının ardından 3. Meslek Komitesi Başkanı Şahin Bircan, planlanmakta olan Orman Ürünleri İhtisas OSB yapısıyla alakalı bilgilendirmelerde bulundu. Konuşma sırasında da katılımcılardan gelen sorulara yanıtlar verdi. Programda hazır bulunan Çilimli OSB Müdürü Yakup Temiz ise OSB yapısı ve tahsis edilebilir alanlarla ilgili katılımcılara bilgiler aktardı.

Orman Ürünleri Sanayicilerinin büyük çoğunluğu Çilimli OSB’de ayrılan yerlerin alınması ve Orman Ürünleri OSB Kurulması konusunda hemfikir olurken, 29 Temmuz Pazartesi günü Düzce Valiliği’nde konuyla ilgili yeniden toplantı yapılmasına karar verildi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni