Back To Top
İL MÜFTÜSÜ HÜSEYİN CAN'A BÜYÜK TEPKİ!

İL MÜFTÜSÜ HÜSEYİN CAN'A BÜYÜK TEPKİ!

 - 2 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -27.07.2019
İL MÜFTÜSÜ HÜSEYİN CAN'A  BÜYÜK TEPKİ!
- A +

 SELZEDELER YERİNE KURAN KURSU İNŞAATI İÇİ PARA TOPLATMAYA KALKINCA BÜYÜK TEPKİ ÇEKTİ

Cuma Düzce Müftülüğü Akçakoca'daki sel mağdurlarına yardım toplatmak yerine her hafta olduğu gibi bakım/inşaat/tadilat için para toplatması tepkilere neden oldu.

Düzce ilinde ki bütün camilerde Cuma Hutbesinde Akçakoca'daki sel felaketi için yardım toplanacağı duyurusunu bekleyen cemaat  Hoca, "kalanlara geçmiş olsun göçenlere rahmet diledikten sonra Yığılca Kur'an Kursları bakım tadilatı için para toplanacaktır" demesine tepki gösteren vatandaşlar, “ Bu millet elinin uzanamadığı din kardeşlerine yardım etmek istiyor siz ile yılın 52 haftası inşaat faaliyetleri için para topluyorsunuz! Oturduğunuz koltuklara, aldığınız maaşa yazık.. O koltukları hak etmiyorsunuz!” tepkisinde bulundular.

 Gündemin dışında kalan din kurumu hayatın da dışında kalır ve yok olur diyen vatandaşlar, il müftüsünün toplumun hassasiyetlerine dikkat etmediğini dile getirdi.

Yorumlar

Yorumlar
Ölüleri yıkamaya hoca lazim.insanlarda utanma yokki.eve lazim olan camiye haramdir derler ama bunlar ters anlamıs.okadar insan yardima muhtaç sanki çok acelesi var kuran kursunun
VATANDAŞ 27.07.2019 - 16:13:32
Aynen katılmamak mümkün değil .Milletin canı gitmiş malı gitmiş ne yapacam derdinde bunlarda Yığılcaya yardım topluyorlar.Çuhallı cami tuvaletine bakın abdest alma yerine bakın pislikten geçilmiyor oralara tadilat lazım imamı müezzini ne yapar .Önce sen kendi yamanı yap sonra başkasına git.Yemin olsunki bunların yüzünden camiye gidesim yok.Sadece Cumaları mecburen gidiyorum vakit namazlarını evde kılıyorum.Kendi camim için para toplanırsa eyvallah bundan böyle zırnık yok.Hocalar zaten günde kaç sat çalışıyorlar.Toplasan 5 vakit namaz 2 saat tutar geri kalan zaman ense.Birde cami yeterince temiz olsa.Süpürge ellerine yapışır sanki belediyeden yardım beklerler.
yeni