Düzce Üniversitesinden 'doktor yok' açıklaması...  - Akçakoca Haberleri Akçakoca Gazete Turizm Düzce Haberleri Back To Top
Düzce Üniversitesinden 'doktor yok' açıklaması...

Düzce Üniversitesinden 'doktor yok' açıklaması...

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -27.07.2019
Düzce Üniversitesinden 'doktor yok' açıklaması...
- A +

 Düzce Üniversitesi Acil Servisinde Doktor olmaması ile ilgili çıkan haberler ile ilgili Üniversiteden açıklama geldi.

Açıklamada ;

Üniversitemiz Hastanesi Acil Servisi ile ilgili bazı paylaşımlarda yer alan bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır. Üniversitemiz Tıp Fakültesi Acil Anabilim Dalı’nda 3 Öğretim Üyesi ve aktif bir Asistan Hekim halen görev yapmakta olup Acil Servisimiz hastalara hizmet vermeye devam etmektedir.
 

Hizmet kalitesini arttırmak amacıyla tüm anabilim dallarımızdan hekimler Acil Servis nöbetinde görevlendirilmiş olup bu görevlendirmeler 1 ay önce Ankara Bölge İdare Mahkemesi tarafından iptal edilmiş, Acil Anabilim Dalı dışında görev yapan hekimlerin Acil Serviste görevlendirilmesi hukuken imkansız hale gelmiştir.  Buna rağmen Acil Servis hizmetleri sonlandırılmamış ve 3. Basamak Acil Servis hizmeti verilmeye devam edilmiştir. 
 

İlimiz nezdinde ve Sağlık Bakanlığı ile Acil Servis kapasitemizin güçlendirilmesi için tüm gerekli adımlar atılmış olup Acil Servisimiz imkanlar, hukuki zorunluluklar ve ilgili mevzuat çerçevesinde hasta kabul etmeye devam etmektedir. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.Düzce Üniversitesi Hastanesi Başhekimliği ve Tıp Fakültesi Dekanlığı ifadelerinde bulunuldu.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.