Back To Top
BAŞARAN...TMO HIZLI OLMALIDIR!

BAŞARAN...TMO HIZLI OLMALIDIR!

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -26.07.2019
BAŞARAN...TMO HIZLI OLMALIDIR!
- A +

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün açıkladığı 17 lira taban fiyat açıklamasını değerlendiren Akçakoca Ziraat Odası Başkanı Levent Başaran, TMO'nun geçen yıl uygulamış olduğu katı kriterlerini yumuşatması üreticinin büyük zorluklarla depolara getirdiği fındığı mümkün olduğu kadar geri çevirmesini istedi.

TMO DEPOLARI HEMEN AÇIP FINDIK LIMINA BAŞLAMALI

Başaran yaptığı yazılı açıklamada;

“ Öncelikli olarak devletimizin fındık üreticisine sahip çıkması çiftçilerimiz tarafından memnuniyetle karşılanmıştır. Bundan sonraki süreçte açıklanmış olan fiyatın serbest piyasada da 16.5 TL'ye yakin bir değerinin oluşabilmesi için Toprak Mahsulleri Ofisinin çok hızlı hareket edip kısa sürede 100 bin ile 150 bin ton fındığın alımını gerçekleştirmesi önem arz etmektedir.

ÜRETİCİ DEPO ÖNLERİNDE MAĞDUR EİLMEMELİ

Bunun yanında TMO'nun geçen yıl uygulamış olduğu katı kriterlerini yumuşatması üreticinin büyük zorluklarla depolara getirdiği fındığı mümkün olduğu kadar geri çevirmeden depolarına alması, piyasanın açıklanan 16.5 TL'lik bandı koruması için de önemli bir husustur. TMO'ya yapacağı bu çalışmalar kapsamında yukarıda belirtilmiş hususlar dikkate alınarak, Ziraat Odası olarak özellikle depo bulma ve hızlı hareket edebilme noktasında ihtiyaçların karşılanması için yardıma hazır olduğumuzu ifade eder kamuoyunun bilgisine sunarım.” Dedi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni