Back To Top
Kabuklu fındık için taban fiyat 17 lira oldu

Kabuklu fındık için taban fiyat 17 lira oldu

 - 2 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -26.07.2019
Kabuklu fındık için taban fiyat 17 lira oldu
- A +

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK parti genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda 2019 için fındık taban fiyatını açıkladı. Buna göre kabuklu fındık için taban fiyat 17 lira oldu.

 Milyonlarca Karadenizli fındık üreticisinin beklediği açıklama geldi. partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan fındık taban fiyatını açıkladı. 1 kilo kabuklu 50 randıman levant kalite fındık, 16.50 lira, Giresun kalite ise 17.00 lira.

Toprak Mahsulleri Ofisi’nin Kurban Bayramı’ndan sonra fındık alımına başlayacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Biz 18 yıldır üreticilerimizi yalnız bırakmadık. Bu sene rekolte yaklaşık 700 bin ton. Bu durum karşısında TMO'ya hasat dönemi başlamadan fındık alımı yapması için talimat verdim. Fındık pazarında üretici aleyhine oluşacak fiyat belirsizliklerini ortadan kaldırmak istiyoruz. Burada taban fiyatlarını açıklıyorum. Yüzde 51 randıman esasına göre Giresun Kalite kabuklu fındık 17 lira, levant kalite 16.5 lira. Üreticimize hayırlı olsun. Kurban bayramının hemen ardından TMO alım yapacak” dedi.

Yorumlar

Yorumlar
ÇİFTÇİ 26.07.2019 - 18:17:37
Biraz gerçekçi olalım.Siyasiler hele hele Akçakocadaki siyasiler bol keseden atıyorlar.Geçen yıl ondan önceki yıllar neden sahip çıkılmadı.MHP Vekili en az 20TL olmalı diyordu .Ne oldu.Bunun tek bir sebebi var ANKARA ve İSTANBUL seçimleri kaybedildi .Yakında bir erken seçim olursa hiç şaşırmayın .Olması gereken bu değil eski mağduriyetleri unutmayalım.Şimdi şakşakçılık yapmasınlar özellikle Akçakocadaki siyasiler vatandaş ne olduğunu biliyor.
fındık fiyatını cumhurbaşkanının açıkladığı bir ülke: gülünç
yeni