Back To Top
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri Anıtpark

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri Anıtpark

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -16.07.2019
 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri Anıtpark
- A +

"Milli Birlik Yürüyüşü" için Belediye Meydanı'nda toplananlar, Anıtpark Meydanı'na kadar yürüdü. Törenlere AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu, yönetim kurulu üyeleri ile beleidye meclis üyeleri tam kadro katıldı.

Mehter eşliğinde düzenlenen yürüyüşe Düzce Valisi Zülkif Dağlı, AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, AK Parti İl başkanı Mustafa Keskin ile parti yöneticileri, kurum temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Ankara'nın Gölbaşı ilçesindeki Özel Harekat Daire Başkanlığına düzenlenen saldırıda şehit olan 3. Sınıf Emniyet Müdürü Ufuk Baysan'ın annesi Hanife ve Babası Ramazan Baysan, protokol üyeleri, sivil toplum örgütü başkanları, gaziler ve şehit yakınlarıyla çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan Anıtpark Meydanı'ndaki programda Düzce Belediyesi Mehter ekibi marşlar seslendirdi.

Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından sahneye çıkan, Genelkurmay Başkanlığı önünde tankın altında kalarak gazi olan Ferhat Gökmen, o gece yaşadıklarını anlattı.

"Biz Türk milleti hep birlikte bir ideal uğruna, başında inandıkları bir lider olunca, karşında hangi düşman olursa olsun bizimle başa çıkamayacağını gördüler." diyen Gökmen, şöyle konuştu:

"Biçtikleri Haçlı seferi, oynadıkları oyunu tersine döndü ve Allah bizi galip getirdi. Bedenimizi, yüreğimizi koyduk ortaya. Onlar neredeyse biz peşlerine düştük. Hainler zırhlı araçlarla kaçtılar, biz koşarak takip ettik."

Programda AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir TBMM'de yaşadıklarını, şehit Emniyet Müdürü Ufuk Baysan'ın babası Ramazan Baysan da oğlunun şehadet haberini aldığı anı anlattı.

Konuşmalar sırasında bazı vatandaşlar gözyaşlarını tutamadı.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni