Back To Top
AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlun'dan 15 Temmuz mesajı

AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlun'dan 15 Temmuz mesajı

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -15.07.2019
AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlun'dan 15 Temmuz mesajı
- A +

 AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

"15 Temmuz 2016’da FETÖ TERÖR örgütü tarafından milletin iradesi hiçe sayılarak, Demokrasiye ve Millete karşı darbe girişiminde bulunulduğunu dile getiren Başkan Sarıoğlu,  milli birlik ve beraberliğimize, ülkemizin geleceğine yöneltilen hain kalkışma karşısında aziz milletimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla meydanlara akmış, şehit olmuş, gazi olmuş ama vatanı hainlere teslim etmemiştir.” dedi.

Vatandaşların meydanları darbecilere bırakmadığını ifade eden Başkan Esvet Sarıoğlu, “Gözlerini kırpmadan milletin üzerine ateş edenler, milletin korkacağını, meydan ve sokakları kendilerine bırakıp evlerine çekileceğini sandılar, fakat milletimiz üzerine açılan ateşlere, atılan bombalara, yöneltilen tehditlere, gözlerinin önünde şehit edilen vatandaşlarımıza rağmen asla geri adım atmamış, meydanı darbecilere bırakmamıştır.

Bu topraklarda özgürce yaşayabiliyorsak, her bir köşesine özgürce ulaşabiliyorsak, muhakkak ki şehitlerimizin ve gazilerimizin bunda büyük emeği ve payı vardır.

15 Temmuz Şehitlerimizi Anma Günü’nde kendilerini yâd edecek, hatıralarını gelecek nesillere aktaracağız. Bu coğrafyada nasıl kahramanların yetiştiğini, kutsallarına nasıl sahip çıktıklarını hatırlatmak bizim asli görevlerimizdendir.

Devletine her zaman sahip çıkan milletimiz, darbecilere gereken cevabı 15 Temmuz gecesi vermiştir.

Malazgirt’te, Çanakkale’de, Sakarya’da, Kurtuluş Savaşında dedelerinin, atalarının izinde yürümekten onur duyan, bir an bile tereddüt etmeyen vatan evlatları oldukça ne darbeler ne de başka hain girişimler bizi yolumuzdan alıkoyamayacaktır. 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz şehitlerimizle birlikte tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, tüm gazilerimize acil şifalar diliyorum.”

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni