Back To Top
HANİ SULAR TEMİZDİ?

HANİ SULAR TEMİZDİ?

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -15.07.2019
HANİ SULAR TEMİZDİ?
- A +

  Düzce'de bazı vatandaşlar Pazar sabahına musluklarından gelen çamurlu su şoku ile uyandı. WhastApp ihbar hattımıza gönderdikleri "Çamurlu Su" videoları ile tepki gösteren vatandaşlar; "Bu suyu bırakın içmeyi banyo bile yapamıyoruz" diyerek istyan etti. Düzce Belediyesinin bir kaç hafta önce "Temiz" dediği içme suyu için, bu şikayetlerin gelmesi kafalarda soru işaretleri yarattı.

 Düzceli vatandaşlar haftasonu musluklarından gelen çamurlu su için isyan etti. WhatsApp ihbar hattımıza gönderdikleri videolarda suların çamurlu aktığından yakındı. Düzce Belediyesinin bir kaç hafta önce "İçme suyunun tüketilmesinde sağlık açısından herhangi bir olumsuz durum bulunmamaktadır" açıklamasını hatırlatan Vatandaşlar, gönderdikleri mesajda; "Pazar günü sabahı musluklarımızı açtığımızda çamurlu su aktığını gördük. Sularımız sarımtrak bir renkte akıyor, temiz olmadığı bırakın analizi gözle bile farkediliyor. Bir kaç hafta önce basından gördüğümüz kadarıyla Düzce Belediyesi suların temiz ve içilebilir olduğunu açıklamıştı. Su konusunda acil önlemlerin alınmasını istiyoruz. Kişisel temizliğimizi, yememizi içmemizi etkileyen bu olay karşısında yetkililerin kamuoyuna bilgilendirici açıklama yapması gerektiğini düşünüyoruz. Düzce Belediye başkanımız Faruk Özlü bu konuda hassas davranıp bağlı birimleri harekete geçirecektir." dediler.  

DÜZCE BELEDİYESİ TEMİZ DEMİŞTİ
Öte yandan Düzce Belediyesi geçtiğimiz haftalarda Düzce kamuoyuna içme suyunun temiz olduğunu açıklamıştı. İşte O mesaj: "Düzcemizde içme suyu kalite denetimleri herhangi bir aksaklık olmadan ve sürekli olmak üzere denetim birimi ekiplerimizce yapılmaktadır. Tüm analiz sonuçları "Sağlık Bakanlığı İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkındaki Yönetmelik" hükümlerine uygundur. İçme suyunun tüketilmesinde sağlık açısından herhangi bir olumsuz durum bulunmamaktadır. Vatandaşlarımızın resmi kurumlar dışında kaynağı belli olmayan asılsız haberlere itibar etmemeleri önemle rica olunur.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni