Back To Top
TMO FINDIK FİYATINI BU AY AÇIKLAYACAK...

TMO FINDIK FİYATINI BU AY AÇIKLAYACAK...

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -11.07.2019
TMO FINDIK FİYATINI BU AY AÇIKLAYACAK...
- A +

Yaklaşan fındık sezonu öncesi tepkilerin giderek artması üzerine harekete geçe TMO, sezon başlamadan önce fındık fiyatını açıklayacağı iddia edildi...

Fındık fiyatı, hasat öncesinde açıklanacak. Açıklamayı AK Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın yaptı. Aydın, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüklerini belirterek, "Üreticimizin yüzünü güldüreceğiz. Bu konu da Ankara'da milletvekili arkadaşlarımızla birlikte girişimde bulunduk" dedi.

Ordu, Giresun, Trabzon, Samsun, Düzce ve Sakarya'da  Ağustos ayında başlayacak olan fındık hasatı öncesinde fındık üreticilerine müjdeli haber, AK Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın'dan geldi.

Karadeniz Gazetesi'nden Furkan Yiğit'in özel haberine göre fındık üreticilerinin 20 TL'lik fiyat beklentilerini de göz önüne aldıklarını belirten AK Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın, Giresun Milletvekili Cemal Öztürk ile birlikte konuyu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çıkardıklarını söyledi. Aydın, "Üreticimizin isteğini Cumhurbaşkanımıza ilettik. Kendisi Temmuz'da yani bu ay fiyatın açıklanacağını ve Tarım Bakanımız Bekir Pakdemirli ile görüştüğünü söyledi. Fiyat konusunda net bir durum söz konusu yok fakat, bu yıl mağduriyet yaşanmayacak" diye konuştu.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni