Back To Top
TMO Fındık Alacağını Şimdiden Açıklasın…

TMO Fındık Alacağını Şimdiden Açıklasın…

 - 2 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -11.07.2019
TMO Fındık Alacağını Şimdiden Açıklasın…
- A +

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz ise MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, yaptıkları ortak basın açıklamasında;  "TMO'nun fındık alacağının temmuz ayı bitmeden açıklanması gerekiyor" dediler.

 Milliyetçi Hareket Partisi Düzce ve Ordu Milletvekilleri mecliste ortak bir basın toplantısı düzenleyerek, fındık sezonu öncesi bazı önerilerde buldular. MHP Milletvekilleri Ümit Yılmaz ile Cemal Enginyurt, "TMO'nun fındık alacağının temmuz ayı bitmeden açıklanması gerekiyor" dediler

MHP Milletvekili Cemal Enginyurt, MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz ile Meclis'te basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ekim ayının başında fındık fiyatlarını açıkladığını hatırlatan Enginyurt, "Özellikle gurbetteki fındık üreticilerinin ağustos ayının sonunda ve eylül ayında ellerindeki fındığı satıp gitme mecburiyetleri var. Bu nedenle ekimde açıklanan fiyat, büyük oranda küçük çiftçimize yaramadı. Aynı durumun yaşanmaması için taban fiyatın ve TMO'nun fındık alacağının temmuz ayı bitmeden açıklanması gerekiyor" dedi.

Milletvekili Yılmaz ise şunları kaydetti:

"1 ton fındığı 40 yevmiye topluyor. 4 bin 500 liraya yakın yalnızca işçilik maliyeti var. TMO, Sayın Bakanımızın devlet adamı edasıyla verdiği söz doğrultusunda temmuz ayının 15'ini geçirmeden doğrudan müdahil olmasını istiyoruz."

Yorumlar

Yorumlar
Mehmet ORHAN 11.07.2019 - 15:25:18
1960,70,80,90 LI YILLARDA Fındık fiyatları en geç Ağustos ayının ilk haftasında açıklanırdı.
ÇİFTÇİ 11.07.2019 - 09:20:48
FERRO ne derse o olur.Tıpki geçmiş yıllarda olduğu gibi.Konuşulanlar temenniler havada kalır
yeni