Back To Top

400 TON HURDA İÇ EDİLMİŞ...

400 TON HURDA İÇ EDİLMİŞ...

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -4.07.2019
400 TON HURDA İÇ EDİLMİŞ...
- A +

AK Partili Düzce Belediyesinde bir günde iki skandal birden…

 AK Partili belediyelerde skandallar zinciri bitmek bilmiyor…

Hemen hergün ülkemizin çeşitli  bölgesinden AK Partili belediyelere ait suistimal haberleri medyaya düşerken, İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin ortaya çıkardığı son skandalda,   AK Partili Adıyaman Besni Belediyesi'nin AK Parti Milletvekili Ahmet Aydın ve eski milletvekili Mehmet Metiner’in misafirlerine ikram etmek üzere 42 bin 570 liralık şıra alındığı belirlendiği haberinin daha mürekkebi kurumadan, İki skandal haber de Düzce'den geldi.

 Bugün yaşanan " satılık yol"  skandalı haberinin ardından, akşam saatlerinde Pusula gazetesinde yer alan bir haberde, Düzce Belediyesine ait şantiyelerden 400 ton hurdanın kaybolduğu iddiasında bulundu.

***                ***

Pusula gazetesinde yer alan haberde, belediyeye ait Yeypaş ve İntaş şirketlerinin deposunda yapılan incelemelerde, piyasa değeri yaklaşık 600 bin lira olduğu tahmin edilen 400 ton hurda metal malzemenin kaybolduğu belirlendi. Hurda malzemenin çalınıp çalınmadığı bilinmezken, nasıl kaybolduğu konusunda soru işaretleri gündeme geldi.

Şirketlerin hurda satışı satışı gerçekleştirmediği, dolayısıyla şirketlerin ve belediyenin kasasına tek kuruş para girmediği öğrenildi.

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü ve ekibi, göreve başlar başlamaz, mali disiplin tedbirlerini uygulamaya geçirdi.

Araçların havuza çekilmesi, işçi mesailerinin kesilmesi, Belediyelerin kredi çekim işlemlerinin durdurulması gibi sıkı mali disiplin kuralları uygulayan belediye yönetimi, önceki dönemlere ait geriye dönük inceleme başlattı.

Şirketlere yönelik yapılan incelemelerde, demirbaşında bulunan 400 ton hurdanın kaybolduğu anlaşıldı.

Kayıp hurdaların izinin sürüldüğü ve bu konuda kurum içinde soruşturma başlatıldığı gelen bilgiler arasında..

Olayın sorumluları hakkında da yasal işlemlerin başlatılacağı öne sürülüyor.

Kayıp 400 ton hurda malzemeyle ilgili soruşturmanın kim ya da kimlere uzanacağı merak edilirken, sorumluların ortaya çıkarılması durumunda adli sürecin de başlatılacağı ifade ediliyor.

Düzce Belediyesi’nde yaşanan skandalın medyaya düşmesinin ardından, belediye başkanı Faruk Özlü’nün duruma el koyacağı ve kayıp 400 ton hurda skandalı ile ilgili açıklama yapacağı ise gelen bilgiler arasında.

Yorumlar

Yorumlar
Vatandaş 4.07.2019 - 21:22:13
Sıcaklardan buhar olmuş uçmuştur yada yağan yağmurlardan eriyip gitmiştir.Ne olacak koca koca hurdalara elle taşınmaz el arabasıyla taşınmaz.