Back To Top
Minik 112 Projesi Sona Erdi

Minik 112 Projesi Sona Erdi

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -27.06.2019
Minik 112 Projesi Sona Erdi
- A +

 Düzce Valiliği öncülüğünde İl Sağlık Müdürlüğü koordinatörlüğünde İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 112 İl Ambulans Servisi Başhekimliği'nin 2018-2019 eğitim ve öğretim yılının açılması ile birlikte "Minik 112" projesi kapsamında yürüttüğü çalışmalarda Düzce merkez ve ilçelerde bulunan anaokulu ve ilköğretim okullarında okuyan toplam 690 öğrenciye ulaşıldı.

 İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda 112 İl Ambulans Servisi Başhekimliği'nin yürüttüğü "Minik 112" projesi kapsamında yıl boyunca anaokulu ve ilköğretim okulu öğrencileri ile buluşularak öğrencilerin Acil Sağlık Hizmetleri konusunda temel bilgilerinin arttırılması, ambulans donanımının görsel olarak tanıtılması, 112 Acil hattının gereksiz aranmasının önlenmesi, Trafikte Ambulansın geçiş üstünlüğüne özen gösterilmesi, özellikle gelecek nesillerin sağlıklı yaşam konusunda daha bilinçli ve etkin olmasının sağlanması amacıyla eğitimler düzenlendi.

Ayrıca proje kapsamında; İl Sağlık Müdürlüğünce ilimizde düzenlenen etkinlik ve faaliyetlerde minik 112 standı açılarak vatandaşlarımıza bilgilendirmelerde bulunuldu. Proje ile ilgili öğrenci ve vatandaşlara Sağlık Bakanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğünce hazırlanan Sağlıklı Çocuk Dergisi, Mouse pad, Şapka ve Araç Kokusu dağıtımı gerçekleştirildi.

Minik 112 projesinin önümüzdeki yılda da okulların açılmasıyla birlikte İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda ve İl Ambulans Servisi Başhekimliğince yürütülmesi planlanıyor.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni