Back To Top
İlçe Başkanı Sarıoğlu, Pat Pat kullanımında esneklik istedi...

İlçe Başkanı Sarıoğlu, Pat Pat kullanımında esneklik istedi...

 - 7 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -26.06.2019
İlçe Başkanı Sarıoğlu, Pat Pat kullanımında esneklik istedi...
- A +

AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu, Düzce valiliği tarafından kullanımı yasaklanan Patpat kullanımın esnetilmesini istedi.

 Kaymakam Yasin Öztürk'ü makamında ziyaret eden İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu; "Düzce ili genelinde ve Akçakoca ilçesinde çiftçilerimiz tarafından yoğun şekilde kullanılan Patpat olarak bilinen tarım aracı kısıtlamalarına esneklik getirilmesi talebinde bulunduk " dedi.

DAR GELİRLİ ÇİFTÇİNİN ARACI

Patpat genelde dar gelirli insanlarımızın kullandığı bir araçtır diyen ilçe başkanı Sarıoğlu, " Halkımız Patpat ile pazara ve tarlasına gidip gelmektedir. Bu araca belli sınırlamalar dâhilinde izin verilmelidir. Mesela Patpat ile sürücüsü haricinde sürücünün ailesi olmak ve 18 yaş üstü olmak kaydı ile 2 kişi binebilmelidir.  Belirli güzergahlarda patpat kullanımına izin verilmelidir. Halkımız tam fındık sezonu başlamışken araçsız bırakılmamalıdır. Kaymakamımız Öztürk konuya sıcak baktı ve jandarma ile emniyet ekipleri ile görüşüp konu ile ilgileneceklerini tarafımıza iletti. Konu ile ilgili ayrıca Zülkif Dağlı’yı ziyaret edip esneklik sağlanmasını isteyeceğiz." dedi.

Başkan Esvet Sarıgoğlu ayrıca; "Biz halka hizmet etmek, halkın güvenliğini sağlarken bir yandan halkın sorunlarına çare bulmak zorundayız. Halkımız merak etmesin her türlü yaralarına merhem olacağız." ifadelerinde bulundu.

Haber: V. Hançer Ünnü

Yorumlar

Yorumlar
Psiko-Teknik Değerlendirme Sistemi Sürücülerde güvenli araç kullanmak için temel olarak bulunması gereken algı, dikkat, hafıza, muhakeme yeteneği, hız-mesafe tahmini gibi zihinsel özelliklerinin; tepki hızı, göz, el ayak koordinasyonu gibi psiko-motor yetenek ve beceri düzeyinin, risk alma, saldırganlık, sorumluluk, öz kontrol gibi tutum, davranış, alışkanlık ve kişilik özelliklerinin bilgisayar destekli test sistemleri kullanılarak ölçülebildiği" bir sistemdir.  Böylece; bir sürücünün, bir aracı sürebilmek için asgari düzeyde, trafiğe ilişkin yeteneklere sahip olup olmadığı ve trafiğe ilişkin kişilik açısından, trafik kurallarına uyma eğilimine sahip olup olmadığı hakkında daha tarafsız, daha bilimsel ve daha standart koşullarda gerçekleştirilmiş uygulamalarla sonuçlara varılması sağlanabilmektedir. Psiko-teknik değerlendirme merkezlerinde Psikiyatri Uzmanı ve Psikologlar görev yapmaktadır.    Yasal Konular   Ehliyet İadesi 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu'na dayalı Karayolları Trafik Yönetmeliği Madde-79; kanunun ilgili maddelerinde tanımlanan nitelikteki trafik suçlarını işleyen sürücüler, tanımlanan usul ve esaslara uygun olarak, Psikoteknik Değerlendirme ve Psikiyatri Uzmanı Muayenesine tabi tutulurlar. Muayene sonucu durumu uygun bulunan sürücülerin sürcü belgeleri Kanunun ilgili maddesinde belirtilen sürenin sonunda iade edilir.
HUKUK 27.06.2019 - 09:57:08
kanunusuz aracı üstündeki kişi sayısına göre mi denetleyecek kolluk kuvvetleri ,reşit mi değil mi diye bakacak. daha dünkü kazada bebek yaralandı 6 kişi ile birlikte. birde bu yoldan gelmeyin şu yoldan gelin diye mi uyaracaklar patpatları. şehir içindeki halkın huzuru ne olacak onu kim düşünecek. komik...
HUKUK 27.06.2019 - 09:34:45
Bu araç hukuken yasaktır. hukuk nezdinde az yasak yada çok yasak yoktur. bir ilçe siyasetçisinin hukuku biraz delelim talebi talihsizliktir,acıdır. buna olumlu bakan mülki amirin yaklaşımı hoş değildir,üzücüdür. bu ilçe 25.000 nüfuslu ilçedir bırakın patpat kullananların hayati riskini sokakta oynayan çoluk çocuğun bile can güvenliği yoktur. aracın hiçbir güvenlik önlemi yoktur. turizm ile öne çıkmaya çalışan şehirde bangır bangır pat pat dolaşması, insanları evlerinde bile oturamaz hale getirmesi normal değildir. idari amir herkesin sağlık ve huzurunu düşünmelidir.ayrıca dar gelirli insanlar türkiyenin her yerinde var. pat pat çözüm değildir. binen kullanan kendine olan zararın farkında olmasa bile bunları anlatmak büyüklüktür erdemdir. bunları yazmaktan bile hicap duyuyorum kime neyi anlatmaya çalıştığım için. yazık ....
Traktör alacaklar arkadaşım traktör. Plakasız,ışıksız,sigortasız muayenesiz en önemlisi vergisiz kullanıma izin verilemez. Meydana getirdiği gürültü kirliliğini saymıyorum bile. Sayın Valiyi tebrik ediyor kararından dönmemesini diliyorum.
Aynı resimdeki gibi iki kişi yani :)
akcakocali da belirli yollarda kullanır emin olun. o kadar kurallara sadıktır.
Bu işi Esvetten başkası çözemez .Onun işi bu.
yeni