Back To Top
Çaya şekere zam!

Çaya şekere zam!

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -26.06.2019
Çaya şekere zam!
- A +

Gerçek meseleleri unutup son 3 aydır seçime kilitlenen Türkiye'de, gerçek gündem kendini hissettiriyor...

 Türkiye, ekonomideki hayat pahalılığı, geçim sıkıntısı, artan maliyetler gibi ciddi konu sıkıntılara rağmen, 2019 yılının ilk çeyreğini 31 Mart yerel seçimleri gündemiyle geçirmişti. 23 Haziran’a kadar olan süreçte de İstanbul seçimleri bütün gündemi esir aldı. Seçimlerin tamamlanmasıyla halkın gerçek gündemi hemen kendini gösterdi. Çaya yüzde 15, şekere ise yüzde 16 zam gelirken; mazot da 22 kuruş zamlandı.

 MALİYETLER ARTTI KURU ÇAY ZAMLANDI

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR), artan yaş çay ürün, işçi ve işletme maliyetlerini göz önünde bulundurarak kuru çaya yüzde 15 zam yapılmasına karar verdi. Kuru çay zammı dünden itibaren yürürlüğe girdi.Doğu Karadeniz Bölgesi'nde bir süredir çay sektörü temsilcileri fiyat maliyet artışları nedeniyle kuru çaya zam talebinde bulunuyordu.

 ŞEKERE YÜZDE 16 ZAM

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. şekere yüzde 16 zam yapıldığını açıkladı. Türk Şeker’in resmi internet sayfasından yapılan açıklamada, “50 Kg’lık polipropilen torbalarda ambalajlı kristal şekerin fabrika çıkışı satış fiyatı, 25.06.2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere % 16 artırılarak (KDV hariç) 3,57 TL/Kg olarak yeniden tespit edilmiştir” açıklaması yapıldı.

Öte yandan motorinin pompa fiyatına da dünden itibaren geçerli olmak üzere 22 kuruş zam yapılmıştı.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni