Back To Top
AKÇAKOCA'DA TIRPAN SEFERBERLİĞİ

AKÇAKOCA'DA TIRPAN SEFERBERLİĞİ

 - 3 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -21.06.2019
AKÇAKOCA'DA TIRPAN SEFERBERLİĞİ
- A +

Akçakoca Belediye Başkanlığı ve Akçakocalılar bir ilke imza atıyor.

 Akçakoca Belediyesi, Ayazlı ve  Osmaniye mahalleerinde "Tırpan Günü" etkinliği yapacağı öğrenildi.

Yeni Akçakoca Haber'e açıklama yapan meclis üyesi Şenol Yazgan; "Osmaniye mahallesi muhtarı Sefer Tuzcuoğlu ve Ayazlı muhtarı Ali Kurt ile birlikte "Tırpan Günü" düzenlenecek " dedi.

Yazgan açıklamasının devamında; " Kamuya açık yol,yol kenarı,park ve bahçelerde yabani otları bu bölgelerde yaşayan vatandaşlarımız kendisi tırpanlayacak.Amacımız ekonomik olarak harcamaları aşağı çekmek yanında,çevremizi temiz tutmak ve halk ile ele vererek faaliyetler düzenlemek.Şuan 2 mahallede başlayacak olan "Tırpan Günü" etkinliğini tüm mahallelerimize yaymak istiyoruz." dedi.

Tırpan günü etkinliğinin başlamasını merakla bekliyoruz.

Haber:V. Hançer Ünnü

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar
UĞUR SEVİNÇ 22.06.2019 - 10:33:31
HERŞEYİ BELEDİYEDEN BEKLEMEMEK LAZIM KİM DÜŞÜNDÜYSE ALLAH RAZI OLSUN ONDAN BU OLAY TÜM AKÇAKOCALILARA YAYILIR
NEVZAT 22.06.2019 - 00:23:35
Çok iyi düşünülmüş . Şu yol boyu gerek ana cadde gerekse mahalle aralarındaki kaldırımlara top akasyalar çınarlar dikelim .Memleket yeşillensin.Memleket betondan bir nebze kurtulsun.Bu kadar başkanlar geldi geçti bu konuya el atılmadı.Sadece ve sadece Belediyeye ait çay bahçesi ile Orman işletmesi eğitim merkezi arasında yıllanmış çınar ağaçları var.Çuhallıdan başlayarak merkez cami önüne kadar kaldırımlara ağaç dikelim.Şehre hem güzellik katalım hemde yazın gölgesinden faydalanalım.Çok zor olmasa gerek
Sefer Tuzcuoğlu ofiste oturacağına bir gün tırpan alsinda sokakları gezsin
yeni