Back To Top
UYAN AKÇAKOCA! LİMAN ELDEN GİDİYOR…

UYAN AKÇAKOCA! LİMAN ELDEN GİDİYOR…

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -18.06.2019
UYAN AKÇAKOCA! LİMAN ELDEN GİDİYOR…
- A +

Zaten nefes almakta güçlük çeken liman içine 4 bin 200 metrekarelik büyüklüğünde bir alanın Deniz Polisine tahsis edileceği  iddiaları Akçakoca kamuoyunda infiale neden oldu.

İlk kez 2012 yılında dönemin Düzce İl Emniyet Müdürü Ali Gezer tarafından gündeme getirilen Deniz Polisi Şubesi girişimi, 2013 yılında dönemin kaymakamı Aykut Pekmez tarafından  deniz polisi için hizmet binası yapılması amacıyla 2 yıllığına maliyeden yaklaşık 200 metre kare yer talebiyle başlayan ve uzun süredir ses çıkmayan proje,  bugünlerde 4 dönüm bir alanın Deniz Polisine tahsis edilmesi için yeniden gündeme geldi.

HER MİSAFİRİN MUTLAKA UĞRADIĞI BÖLGE

İster günü birlik olsun isterse tatil amaçlı Akçakoca’ya gelen her ziyaretçinin mutlaka uğradığı,  çay içmek mola verdiği, hatıra fotoğrafı çektirdiği, çocuk parkında çocuklarını eğlendirdiği deniz fenerine yürüyüş yaptığı barınak içindeki alanın 4 bin 200 metrekarelik bölümünü vatandaşa kapatılarak bina yapılması istenmesi eleştirilere konu oldu.

PROJE BAŞKA BİR ALANA KAYDIRILSIN

Mevcut tarihi balıkçı iskelesi ile çivi deresi arasında kalan 4 dönümlük bölgenin Deniz Polisine tahsis edilmesine itiraz eden Akçakocalılar, yapılan girişimi Akçakoca’nın kalbine hançer sokmak diye nitelediler. Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, AK Parti ve MHP ilçe başkanları ile Akçakoca Turizm Derneğinin ve diğer STK temsilcilerinin, projenin daha uygun bir alana kaydırılmasını  istedikleri öğrenildi.

KENTSEL SİT ALANI İÇİNDE

Nazmi Çiloğlu, Fikret Albayrak ve  Cüneyt Yemenici döneminde Akçakoca’nın tarihi dokusunun ortaya çıkarılması, kent merkezi ile balıkçı barınağının yeniden düzenlenmesi çalışmalarına bağlı Deniz Polisi binası olarak düşünülen yerin  Kentsel Sit Alanı içinde kaldığını belirten yetkililer,yapılacak yeni bir binanın devam eden sokak sağlıklaştırma projesine de aykırı olduğu iddiasında bulundular.

BİR HEYET OLUŞTURULSUN, PROJE DURDURULSUN

Belediye Başkanı Okan Yanmaz başkanlığında bir heyet oluşturularak durumu Düzce Valisi Zülkif Dağlı’ya anlatılmasını isteyen Akçakocalılar, AK Parti milletvekilleri Fahri Çakır, Ayşe Keşir ile, MHP Milletvekili Ümit Ylmaz ile görüşülerek İçişleri Bakanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü nezdinde Deniz Polisine alternatif başka bir alan bulunmasını istediler.

VALİ DAĞLI ‘BİLGİM YOK’

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere pazartesi günü Akçakoca’ya gelen Düzce Valisi Zülkif Dağlı’ya konun hassasiyetini hatırlatan gazetecilere cevap veren Vali Dağlı, gelişmelerden bilgisinin olmadığını ve yetkili birimlerden bilgi aldıktan sonra açıklama yapacağını söyledi.

Yorumlar

Yorumlar
sahil güvenlik var ,Deniz Polisi Ne iş yaparı İgili Kamu yetkilileri halka açıklayıp Halkı ikna etmeliler.Bi de başka Yer mi Yok , şehrin Yaz , Kış esnaf ve misafirlerin tek gezi ve nefes aldıkları bir alan,200 mtre kareden de 5 000 kusur mtre kare alan talebi, hizmet emniyet ve güvenlik alanı olmaktan daha çok bu şartlarda ancak , Resmi bir işgal olur.İl Emniyet e Akıl verenler in Akçakocadan haberi yok , Sevgili Emniyet mensubu arkadaşlar Burada Emniyet Dinlenme Çay Bahçesi Sosyal Tesisi vya Polis evi için Uygun bir Alan Değil ,Düşünülen ihtiyaç için daha profosyenel bakılmalı ,şu anki yaklaşımınız işgal ve haksızlık olur .Allah yar ve yardımcınız olsun
yeni