Back To Top
Gölyaka sele teslim...

Gölyaka sele teslim...

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -17.06.2019
Gölyaka sele teslim...
- A +

 Gölyaka İlçesi’nde, öğlen saatlerinde sağnak şeklinde yağan ve ilçede etkili olan yağış sele neden oldu. İlçede, bazı evler ve fındık bahçeleri sular altında kaldı, yollar tahrip oldu. Sel ile ilgili bilgiler veren Yakup Demircan; İlçede çalışan müteahitlerin dere yataklarına hafriyat döktüğü için sel baskınları yaşandığını söyledi

Düzce’nin Gölyaka İlçesi’nde öğlen saatlerinde kısa süre yağan yoğun yağmur su baskınları neden oldu. Kanalizasyon sistemleri ve yollarda çökmeler yaşanırken, birçok fındık bahçesi de sel sularının altında kaldı. İlçe genelinde 20 evde su ve balçık nedeniyle zarar meydana geldi. Mahalle sakinleri, su baskınının ardından kalan çamurları temizlemek için çalışma yaptı. Çamur ve su içerisinde çalışma yapan mahalle sakinleri tekrar su baskını yaşanmaması için evlerinin önündeki dere yataklarını açmaya çalıştı. İl Özel İdaresi ve Gölyaka Belediyesi ekipleri tıkanan kanalizasyonları açmak için iş makineleri ile çalışmalar yaptı.

Düzce İl Genel Meclis Üyesi Fazlı Koç, “Beklenenin üzerinde bir yağış oldu. Kanalizasyonların taşması ile birlikte bazı yollarımız kapandı. Ancak ekiplerin çalışmasıyla şu an itibarıyla kapalı yolumuz kalmadı. Temizlikleri yaptık. Hayat şimdilik normale döndü” dedi.

Suların çekilmesiyle evlerine çamur biriken ve temizlik yapan mahalle sakini ise; "Yağmur bir anda bastırdı. Ne yapacağımızı şaşırdık. Kanalizasyon sistemi suları taşımadığı için heryer sular içinde kaldı” dedi.

Belediye başkanı Yakup Demircan ise; “İlçemizin bazı mahalle ve köyleri beklenenin üzerinde yağan yağmur nedeniyle su baskınlarına ve heyelanlara maruz kaldı. Tek sevindirici olan can kaybımızın olmaması. Bunun yanı sıra ekiplerimizin tamamını seferber ettik. Ekiplerimiz su baskınlarının yaşandığı yerlerde çalışmalar yapıyorlar. Maalesef ilçemizde çalışma yapan müteahitler nedeniyle ilçemizde sık sık sel baskınları yaşanıyor. Müteahitler, dere yataklarına hafriyat döküyor. Geleceği düşünen yok” dedi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni