Back To Top
HAK SAHİBİ AKÇAKOCALILAR 18 AYDIR KOYUNLARINI ALAMADI

HAK SAHİBİ AKÇAKOCALILAR 18 AYDIR KOYUNLARINI ALAMADI

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -15.06.2019
HAK SAHİBİ AKÇAKOCALILAR 18 AYDIR KOYUNLARINI ALAMADI
- A +

GENÇ ÇİFTÇİ 2018 PROJESİNDE HAK SAHİBİ OLANLAR 18 AYDIR KOYUNLARINI ALAMADI. KAYNAŞLI'YA AYLAR ÖNCE TESLİM EDİLEN KOYUNLAR AKÇAKOCA'YA BİR TÜRLÜ VERİLMİYOR.

 2018 YILI GENÇ ÇİFTÇİ PROJESİNDE AKÇAKOCALILAR MAĞDUR EDİLDİ

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülen GENÇ ÇİFTÇİ projesi kapsamında Akçakoca'ya tahsis edilen koyunlar 18 aydır köylülere teslim edilmezken, koyunların Kaynaşlı'daki hak sahiplerine aylar önce verildiği öğrenildi. Akçakoca başta olmak üzere Kaynaşlı hariç Düzce'nin diğer ilçelerine de koyunların verilmemesi, işe  yeni başlayacak olan vatandaşları mağdur etti. Akçakoca'nın Tepeköy, Edilli, Altunçay, Koçar köylerinde proje kapsamında koyunlarını bekleyen üreticiler, Tarım Bakanlığı'na 2018 yılı Nisan ayında başvurduklarını, aynı yıl Temmuz ayı içinde 3.500 TL'yi Tarım Bakanlığı'na harç olarak yatırdıklarını, Mart 2019 'da Düzce Tarım il Müdürlüğü tarafından kursa çağrıldıklarını, ama koyunların bir türlü kendilerine teslim edilmemesi nedeniyle maddi manevi zarar gördüklerini söylüyorlar. Proje kapsamında BAĞKUR'a borçlandırıldıklarını söyleyen vatandaşlar, koyun yetiştiriciliğine başlayamadıklarını fakat buna rağmen 18 aydır BAĞKUR pirimlerini ceplerinden ödediklerini belirterek, mağduriyetlerinin çözümü için yetkililerden yardım istiyor.

KAYNAŞLI'YA TORPİL Mİ YAPILDI?

Akçakocalı hemşehrilerimiz, kendilerine 18 aydır teslim edilmeyen koyunların, Kaynaşlı ilçesine aylar önce teslim edilmesinin nedeni merak ettiklerini söylerken, kendilerinin mağdur edilerek bu ilçeye ayrım yapılmasını kınadıklarını belirtiyor. Vatandaşlar, devlet adalet için vardır, haksızlıkları ortadan kaldırmak için vardır. Biz aylar önce harcımızı borç bularak yatırdık, Bağkur pirimlerimiz iş yapmadığımız halde işliyor, mağduruz" şeklinde beyanda bulundu.

TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜ AÇIKLAMA YAPMADI

Gazetemize gelen ihbar üzerine Düzce İl Tarım Müdürlüğü'nü Bizim Akçakoca haber sitesi olarak aradık, ancak İl Tarım Müdür Vekili Sayın Necdet Çiçek'in tatilde olduğunu öğrendik. Çiçek'in yerine bakan memurlar ise, "valilik izni olmadığı" gerekçesiyle konuyla ilgili açıklama yapmadılar. Bizim Akçakoca Haber Sitesi olarak yetkilileri ve bölge milletvekillerimizi mağduriyetlerin ortadan kaldırılması için göreve çağırıyoruz.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni