Back To Top
OKULUN BAYAN ÖĞRETMENİNİ DARP ETTİ

OKULUN BAYAN ÖĞRETMENİNİ DARP ETTİ

 - 23 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -11.06.2019
OKULUN BAYAN ÖĞRETMENİNİ DARP ETTİ
- A +

 Akçakoca’ya bağlı Tepeköy Ortaokulunda görevli rehber öğretmen Ahu Ferda Armutcu,  okulun sınıf öğretmeni Sadık Demir tarafından darp edildiği iddiasında bulunuldu.

Darp edilen öğretmen Ferda Armutcu’nun,   güvenlik kamerası kaydı ve darp raporu ile savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Alınan bilgiye göre olay 30 mayıs Perşembe günü Tepeköy Ortaoklu'nun gerçekleşti.

30 Mayıs 2019 tarihinde Akçakoca ilçesi Tepeköy ilk ve ortaokulunda 8. Sınıfların rehber öğretmeni Ahu Ferda Armutcu LGS ye girecek öğrencilere moral ve motivasyon çalışması kapsamında etkinlik yaparken kendisi ile hiçbir alakası olmadığı halde Sadık Demir isimli öğretmenin; öğretmenlerini bekleyen öğrencilere "ne işiniz var orda, çabuk kalkın sandalyeden" diyerek azarladığı  ve  oturdukları yerden zorla kaldırdığı  iddia edildi.

 Bunun üzerine Ahu Ferda Armutcu hocam beni bekliyorlar demesi üzerine ben "ben seninle konuşmuyorum" diyerek öğrencilerinin önünde Ahu öğretmeni terslediği görüldü.  Sandalyeyi öğrencilerin altından kaldıran Sadık Demir’i engellemeye çalışan Ahu Ferda Armutcu’yu , Demir öğretmen  darp etmiş, öğrencileri korkutmuş ayrıca öğretmenin yüzüne ceket fırlattığı görüldü.

Okulda yaşanan olayların ardından darp edilen öğretmen Ahu Ferda Armutcu, okulun  güvenlik kamerası kaydı ve darp raporu ile savcılığa suç duyurusunda bulundu. Eğitim hayatları için çok önemli bir sınav öncesinde büyük korku ve stres yaşayan öğrenciler ise  durumu ailelerine anlatınca öğrenciler ve aileleri  CİMER e şikayetlerini yaptıkları öğrenildi.

Yaşanan skandala el koyan milli eğitim müdürlüğünün soruşturma başlattığı öğrenildi.

Yorumlar

Yorumlar
Tanıyorum ben bu hocayı 3-4 sene öncede Cumhurbaşkanına hakaretten soruşturma geçiriyordu demekki durmuyor bu nasıl hoca
Ak partiye bok atmayin kavgayi ak partimi yaptirdi kardes ulkeyi ne hale sokmus yazmissin agip sana Adam ol Adam serefsizligin luzumu yok
Ak partiye bok atmayın adam olun serefsizlik yapmayın
Kamera kaydı ve darp raporu olan bir olay nasıl iftira oluyor ve kumpas oluyor bence savunurken biraz daha destekli ve akıl alır birşekilde savunun gülünç olmayın suçluya suçlu demediğimiz sürece böyle insanlar yaptıklarını artırarak devam eder
3 kızı olmasına rağmen bir kadına nasıl davranılmasını bilmeyen örnek bir BABA ! Sınava girecek öğrencilerin moralini umursama yan örnek bir EĞİTİMCİ !!
Sadık bey suçsuzdur asıl suçlular ona iftira atanlardır
Ne de güzel bölüyorsunuz TES'li ESP'li diye. Ama siz de haklısınız sizin suçunuz yok mayanıza işlemiş iyiden iyiye kutuplasmak insanlıktan uzaklaşmak dahası hak yemek... Ama merak etmeyin o peşinde kostugunuz ucuz çıkarlarınıza alet ettiğiniz dinin sahibi ,tek sahibi Allah gün gelir bir şekilde karşılığını verir sizlere yaptığınız bu haksız hukuksuz davranışlarınızın. Elbet bir gün sizler de yaşarsınız ettiklerinizin karşılığını ,reelde olmasa da ilahi adalet tecelli eder bir gün. O zaman nasıl kurtulacaksınız ,kaç namaz kaç cuma kaç oruç kaç ıbadet sizi temizleyecek içinde bulunduğunuz bu çirkeften sizleri. Bildiğim bir şey var sizlerle paylaşmak istediğim ama sizler de bilirsiniz bunu ,kul hakkı yemenin ne denli ağır olduğunu. Ama sizler icin fark etmez, çarkınız dönsün yeter ... Çıkarlarınız zarar görmesin yeter bu dünyada . Daha çok şey var belki söylenecek lakin ne benim anlatmaya isteğim var ne de sizlerin anlamaya... Bildiğiniz doğrudan şaşmayın değerli kutupsever insanlar (!) Unutmayın yanlış hesap Bagdat'tan döner...
Evet okudumda sınava girecek çocukların canını sıkacak kadar iyi bir EĞİTİMCi , bir bayan Öğretmeni darp edecek kadar iyi bir KIYMETLİ bir insan asıl üzücü böylesine destek verende
GÖZETMEN?? 12.06.2019 - 17:43:04
sadık hoca burada yanlış yapmıştır hatalıdır..fakat olay burada anlatılanlar kadar abartılı değildir..haber yaparken bir insanı milletin önüne atar gibi davranmanız hiç doğru bir davranış değildir..
ÜLKE TIMARHANEYE DÖNDÜ. TEŞEKÜRLER AKP.
GÖZETMEN 12.06.2019 - 12:39:13
BU adama oldum olası kılım bu adamı araştırsınlar görevinden atsınlar çok kıl bi insan hiç güvenilir biri değil
Adınızıı Tepeköy lü yazınca oralı oluyorsunuz herlalde haberde kamera kaydı ve darp raporu var yazıyor onlarda mı doktor damı kumpas sadece gülüyorum
Skandal, dehşet, büyük korku, darp, durdurun bu canavarı.! Olayın içeriği ve doğru olup olmadığı bir kenara bu sipariş haberi kaleme alan kişiyi çok merak ettim bu yazıyı kaleme alan yada alanların kesinlikle tedavi olması gerekiyor ruhsal bozukluk yaşayan zihinleri bulanık niyetleri sancılı bu kişilikler yüzünden bu ülke çok çekmiştir. Asıl dehşet olan Medya ve gazetecilik kisvesi altında yapılan bu süikasttır.bir öğretmeni psikopat gibi tariflemek üstü kapalı hakaret etmek çirkinliktir çirkefliktir. Bahsedilen öğretmen değerli bir eğitimci kıymetli bir insan ve örnek bir babadır. Kurumlarda huzurlu ve olması gereken şartları sağlayacak olan kişilerin görevlerini tam ve eksiksiz yapması gerekmektedir. Sonuç olarak haber değeri taşımayan bu metni kaleme alan yada aldıran kişi veya kişileri şiddetle kınıyorum.
Bu asılsız ve çirkin haberin okula ve gerçekten mesleğini severek ve özverili yapan öğretmenlerimizi üzeceğini düşünüyorum. Çamur at izi kalsın şeklinde sunulan bu haber tamamen asılsız olup okul idaresinin yönetimdeki başarısızlığının sonucudur.
Olayın iç yüzünü bilmeden kişiler ve kurum hakkında atıp tutmak birçok kişiyi ve kurumu madur etmektedir.İlgili kurumlara gereken başvurular yapılmışsa bırakın haklıyı haksızı o yetkililer karar versin.Bir öğretmen olarak da mesleğimin böyle bir olayın içinde geçmesinden büyük bir rahatsızlık duymaktayım.Umarım gerek yapılır.
Bu okul müdür ve orta okul grubunda bir kaç hoca sorunlu bu hocaya kumpas kurmuslat
Bu haber kesinlikle taraflı hocaya iftira atıyorlar müdür ve ortaokul grubunun hocaya kumpası
Bu öğretmen okulda ne müdür tanıyor ne öğretmen ne öğrenci ne veli. Buna bu şımarıklığı kim veriyor Milli eğitim müdürü neden gerekeni yapmaz Daha hangi vukuatları işlemesi gerekiyor ki hakkında işlem yapılsın
Tanık olmadığınız bir olay, öncesini ve sonrasını bilmediğiniz durumlarla ilgili böyle yorumlarda bulunmanız çok kötü. Bırakın olayı adlı merciler çözsün, buradan karalamacı ve yıkıcı yorumlariniz o kişinin aile ve çocuklarını da olumsuz etkiler. Medyanın haber etik kuralları da tartışılır. Bu işi sendika işine çevirmeniz de çok içler acısı.
Bu arkadaş yanılmıyorsam yakın zamanda TES e üye oldu. Şimdi başka hayırlı işi olmayan sendika bu arkadaşı cansiperane savunur. Eğitimin E si ile alakanız yok.
Yazıklar olsun. Öğtretmen misiniz? Yoksa eşkıya mı? Böyle kutsal bir mesleğin içinden bu çürük elmalar temizlenmeden eğitim düzelmez.
Bu erkek öğretmen köyümüzde daha önceden de sıkıntı yaptı. Servise binen çocukları da servisten zorla indirildi. Cimere şikayet edildi. Halen soruşturması var. Haber tamamen doğru. Şahit çok.
bu müdürler görevde olduğu sürece okullarda kargaşa bitmez. ama bu haberin içeriği doğru değil.
yeni