Back To Top
Valilikten Patpat Uyarısı! Binmeyin...

Valilikten Patpat Uyarısı! Binmeyin...

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -11.06.2019
Valilikten Patpat Uyarısı! Binmeyin...
- A +

 Özellikle bahar mevsiminden sonra bölgemizde kullanımı artan pat-pat olarak tabir edilen araçlar için Düzce Valiliği uyarıda bulundu. Pat-Pat ile yolculuğun hem can hem mal güvenliği açısından tehlike oluşturulduğu ifade edilirken, pat-pat'lara son 3 yılda 29 Bin 844 TL ceza yazıldığı bildirildi.

 Düzce Valiliği özellikle bahar ve yaz mevsiminde bölgemizde sıklıkla kullanılan pat-pat'lar için uyarıda bulundu. Patpat kazalarında son 3 yılda 3 kişinin hayatını kaybettiğini 236 kişinin de yaralandığını hatırlatan Valilik Vatandaşları bu konuda uyardı.

Düzce Valiliğince yapılan yazılı açıklamada; "İlimizde tarım alanında yasal olmayan bir şekilde kamyon, kamyonet, traktör ve pat-pat olarak tabir edilen römorklarda insan taşındığı veya bu araçlara yüklenen yükler üzerinde seyahat edildiği yaptığımız denetim ve kontrollerde gözlenmektedir. Vatandaşlarımızın bu şekilde seyahat etmeleri hem kendi can ve mal güvenliği açısından, hem de başkalarının can ve mal güvenliği açısından tehlike oluşturmaktadır. Vatandaşlarımızın kurallara uyarak seyretmeleri güvenlikleri açısından çok önemlidir.

Özellikle pat- pat diye tabir edilen araçlar; tarımsal amaçlı işlerde kullanılan araçlardır. Bu araçlar çok amaçlı bir hale getirilerek hem ulaşım, hem de tarımsal faaliyetler için kullanılır hale getirilmiştir. Vatandaşlarımızın çok dikkatli olması gerekmektedir. Meydana gelen pat-pat kazalarında yeterli güvenlik önlemi olmadığı için can kayıpları yaşanmaktadır.

Son üç yıllık süre içerisinde 139 kaza meydana gelmiş ve bu kazalarda 3 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 236 vatandaşımız yaralanmıştır. Ayrıca yapılan denetimler ile 251 patpat sürücüsüne 29.844 TL ceza uygulanmıştır" ifadelerine yer verildi.

Yorumlar

Yorumlar
hesap hatası 11.06.2019 - 16:53:24
patpatların kontrolsüzce gezmelerine bende karşıyım fakaaat bu kadar parlar çiftçiye verdirilip, sonrada yasak denmesi doğrumu? baştan üretim şartları belirlenip neden kontrol altına alınmadı. ayrıca san 3 yılda 139 kaza tabi kazanın bir, beşi olmaz arabaların karıştığı kazalar ne kadar oran nedir hesap yapılırken karşılaştırma yapılmalı. Bence araç saysına vurulduğunda patpat kazası daha az. Düz mantık arabalar da yasaklansın kaza olmaz ozaman. ayrıca yapsın devlet sigorta muayene neden yapmıyor o zaman desin çıkma yola diye 25.000TL ye 3 tane araba alınır onu veren sigorta muayene yaptırısın
yeni