Back To Top
A 101 MAĞAZASINDAKİ USULSÜZLÜĞÜ AKÇAKOCA BELEDİYESİ AFFETMEDİ

A 101 MAĞAZASINDAKİ USULSÜZLÜĞÜ AKÇAKOCA BELEDİYESİ AFFETMEDİ

 - 5 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -9.06.2019
 A 101 MAĞAZASINDAKİ USULSÜZLÜĞÜ AKÇAKOCA BELEDİYESİ AFFETMEDİ
- A +

 USULE AYKIRI ÇIKMAYA CEZA KESİLDİ

Akçakoca pazaryeri bölgesinde yeni hizmete açılan A101 mağazasının yaptığı usulsüzlük Akçakoca Belediyesi zabıta ekipleri tarafından cezalandırıldı. Bir süre önce yerel basın ve sosyal medyada yayınlanan görüntülerden sonra vatandaşın tepkisini alan A 101 mağazasının önüne yapılan usule aykırı çıkma için ceza kesilirken, marketin 30 gün içinde eski hale getirileceği öğrenildi. 

KALDIRIM İŞGALİ DEVAM EDİYOR

A 101 mağazasının yaptığı imara aykırı çıkma için uygulanan ceza işlemine rağmen, tanınmış market zincirinin mevzuata aykırı uygulamalarının devam ettiği öğrenildi. Mağazanın önünde bulunan kaldırımın büyük bölümündeki işgale vatandaşların tepkisi sürüyor. Ünlü mağaza, satışa sunduğu ürünleri kaldırımın üzerinde teşhir etmeye devam ediyor.

DİĞER A 101 MAĞAZALARINDA DA ÇIKMA YAPILMIŞ

İmar usulsüzlüklerinin artık son bulması için çağrıda bulunan vatandaşlar, A 101 mağazalarının sapak mevkiinde bulunan şubesi başta olmak üzere, ilçedeki diğer mağazalarında da benzer çıkmaların yapıldığı ve ilgililerin harekete geçmesinin beklendiği bildirildi.

Kaynak: Bizim Akçakoca

Yorumlar

Yorumlar
Genç 10.06.2019 - 19:38:30
Ulusal marketlere bulunan her açıkta ceza kesilmesi çok normaldir. Şehir merkezimizde işlek caddelerde bu kadar çok ulusal market olması pek hayırlı değil...
ORHAN 10.06.2019 - 11:09:55
Sayın Atik kardeşim burada yanıldığın bir nokta var.A101 ün dışarıya olan taşması üst katta olan daire sahibine zarar vermiştir.Hırsıza davetiye çıkarmıştır.O daire benim olsaydı her kim nereden izin alırsa alsın oraya bir tek çivi bile çakamazlardı.Ha usulsüzlük dersen her tarafta var.Deve misali .Oy uğruna koltuk uğruna başkanların yapmayacakları ne kaldı ki.Bakın aşağıda ÇUHALLILI rumuzuyla vatandaşımız nasıl olumsuzlukları dile getirmiş.Ama kimin umurunda.
Atik 9.06.2019 - 13:30:15
O kadar marketin içinde, tam geniş ferah bir market oldu dedik. Onu da yıkma kararı aldılar. O marketteki çıkmanın kaldırama da yola da bir zararı yokken, yıkılmasının mantığı nedir. Sonuçta geniş alanından alışveriş yaparken vatandaş olarak hepimiz yararlanıyoruz. O çıkma bölüm işletmeciye olduğu kadar vatandaşa da fayda sağlıyor. Bu A101 e alışverişe giden kim varsa genişliğinden çok memnun ve yıkarak zararı vatandaşa veriyorlar. Çuhallı'dan Kamelya'ya gelene kadar, usulsüzlük yapmayan işletme yok denecek durumdayken ve bunların hepsi belediyeden özel izinlerle bunu yaparken, A101 e neden kafayı taktılar anlamak mümkün değil. O zaman çifte standart yapılmayıp; tüm usulsüz işletmelerin çıkmaları yıkılıp; kaldırımlara kadar yaydıkları masaları sandalyeleri toplansın.
ÇUHALLILI 9.06.2019 - 11:39:57
Aşağıda yorum yapan Ümit bey.Eski başkan YEMENİCİ kafe önlerinin camekanla kapatılmasına izin vererek hayatının hatasını yaptı.Babasının malını dağıtır gibi kafelere peşkeş çekti oradan birkaç oy alabildi lakin Akçakocayı kaybetti.Seçim döneminde tereddütte olan kafe sahipleri başkan adaylarından güvence istemişler duyumlara göre onlara da adaylar tarafından bu güvence verilmiş.Bu nedenle oralarda değişiklik olacağını beklemek hayal olur.Buralara bakarak diğer kafe sahipleri kaldırım işgallerine büyük bir hızla devam ediyorlar.Zihniyet toplumun çıkarları değil üç beş mal sahiplerinin menfaatleri.ÇUHALLIYA bakın KUMSAL büfe toplam inşaat alanı 20 MT2 yollara 2 sıra masalar atılmış o yetmedi yan çimenlerde işgal edilmiş adeta hertaraf işgal altında .UNDANKALE de aynı durumda .Kime ne diyecen.İnşaatlar ha keza öyle yap binayı al ruhsatı teraslara bakın binaların boyundan büyük çatılar uzatılmış odalar yapılmış proje dışı yapılar NEREDE BELEDİYE .Disiplin ve kararlılık olmayan bir yerde DÜZEN olmaz öyle halkla iç içeyim mesajları ile görüntüleri ile olmuyor bu işler.Vatandaş bilecek ki bu başkan doğru yanlışa göz yummaz vatandaşın hakkını hukukunu korur haklının yanında durur.Var mı böyle bir başkan keşke gelebilsede bu memlekete çeki düzen gelse
Çınar caddesindeki kaldırım işgalinide belediyenin halletmesini bekliyoruz.
yeni