Back To Top
Bayram tatilinin ilk 2 gününde kahreden bilanço...16 ölü, 130 yaralı!

Bayram tatilinin ilk 2 gününde kahreden bilanço...16 ölü, 130 yaralı!

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -3.06.2019
Bayram tatilinin ilk 2 gününde kahreden bilanço...16 ölü, 130 yaralı!
- A +

Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasıyla cuma günü mesai bitimi sonrası yola çıkan tatilcilerin yollarda oluşturduğu yoğunluk, dün akşam saatlerine kadar sürdü. Bayram tatilinin ilk iki gününde yine çok sayıda trafik kazası meydana geldi. Yaşanan 46 trafik kazasında 16 kişi yaşamını yitirirken, 130 kişi yaralandı

 Ramazan Bayramı tatili, arife günü olan 3 Haziran Pazartesi ile 7 Haziran Cuma gününün de kamu personelinin idari izinli sayılmasıyla 9 güne çıktı. Bayram tatili nedeniyle cuma günü mesai bitimi ile tatilciler yollara koyuldu. Özellikle iftar saatinin ardından yollarda yoğunluk oluşurken, İçişleri Bakanlığı koordinesinde Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı tarafından karayollarında alınan önlemlere rağmen yurt genelinde çok sayıda kaza meydana geldi.

İKİ GÜNDE 46 BÜYÜK KAZA OLDU

Cuma günü saat 18.00'den tatilin ikinci günü olan dün saat 17.00'ye kadar meydana gelen 46 kazada 16 kişi hayatını kaybetti, 130 kişi yaralandı. Bayram tatilinin ilk günü olan önceki gün Van, Kayseri, Elazığ, Balıkesir, Konya, Karaman ve Düzce'de İzmir, Kırıkkale, İstanbul, Sivas, Mardin, Aksaray, Bursa, Adıyaman, Şanlıurfa, Malatya, Tekirdağ, Karabük, Malatya ve Mersin'de meydana gelen 32 kazada 13 kişi yaşamını yitirdi, 96 kişi yaralandı.

UYARILARA RAĞMEN BİR GÜNDE 14 KAZA

DHA'daki habere göre bayram tatilinin ikinci günü olan dün ise Trabzon, Kocaeli, Malatya, Antalya, Afyonkarahisar, Bartın, İstanbul, Aksaray, Sakarya, Kocaeli, Kütahya ve Mersin´de meydana gelen 14 kazada 3 kişi yaşamını yitirdi 34 kişi yaralandı.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni