Back To Top
Denizin renk değişimi korkuttu! Açıklama Bekleniyor

Denizin renk değişimi korkuttu! Açıklama Bekleniyor

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -31.05.2019
Denizin renk değişimi korkuttu! Açıklama Bekleniyor
- A +

 Akçakoca AK Evler  sahilinde deniz yüzeyini kaplayan beyaz renk dikkat çekti.  Vatandaşlar tarafından merakla gözlenen bu renk değişimi için Akçakoca Belediyesi’nden açıklama bekleniyor.

AK Evler  sahilinde yaşayan  vatandaşlar, gördükleri manzara karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Denizi kaplayan beyaz  örtüden tedirgin olan vatandaşlar, çektikleri fotoğrafları gazetelerin ihbar ahttıne göndererek yetkililerin harekete geçmesini istedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan çevre mühendisleri; 'Çeşitli dönemlerde değişik renklerde olabilen bu planktonlar, denizin rengini değiştirerek kırmızı, sarı, yeşil veya beyaz renkli tabakalar oluşturabilir veya deniz yüzeyinde film tabakası oluşturarak yağ görüntüsünde olduğundan sintine zannedilmektedir. Rüzgarın etkisiyle de hareket edebilen bu tabakalar yer değiştirebilirler, zaman zaman da kıyı şeridi boyunca birikerek gemilerden atık atılmış görüntüsü verebilir.' Yorumunda bulundular.

AK Evler bölgesinde inceleme yapan Akçakoca Belediyesi yetkililerinin ise, gün için konuyla ilgili açıklama yapacakları öğrenildi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni