Back To Top

YEMENİCİ VE PAZVANT'IN İMAR OYUNU DEŞİFRE OLDU

YEMENİCİ VE PAZVANT'IN İMAR OYUNU DEŞİFRE OLDU

 - 11 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -25.05.2019
YEMENİCİ VE PAZVANT'IN İMAR OYUNU DEŞİFRE OLDU
- A +

TSO BAŞKANI MEHMET PAZVANT’IN AKÇAKOCA 1 NO’LU AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ KARŞISINDAKİ DAİRESİNİ İŞYERİ OLARAK GÖSTERİP İMAR AFFINA BAŞVURDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Akçakoca Medya'da, Özhan Kızıltan'ın ortaya çıkardığı skandal haberde, Cüneyt Yemenici'nin belediye başkanlığı dönemide,  Yemenici'nin eczane açması için  işyeri olarak gösterilerek imar affı kapsamına sokulduğu ortaya çıktı. Haksız kazanca tepki gösteren vatandaşlar, imar oyununun belediye tarafından boşa çıkarılmasını istediler.

İşte Özhan Kızıltan tarafından kaleme alınan  KANKALARIN İMAR OYUNU HABERİNİN TAMAMI

 Cüneyt Yemenici’nin uzun süredir peşinden koştuğu fakat bir türlü eczaneye çevirme fırsatını yakalayamadığı o direnin beş ay önce işyeri olarak gösterilerek imar affı kapsamına sokulduğu ortaya çıktı.

Mevzuata göre, apartman dairelerinin cins değişikliği yapılarak ticarethaneye dönüştürülmesi mümkün değil. Dolayısıyla Cüneyt Yemenici’nin eczane yapmak istediği “Akçakoca 1 no’lu Aile Sağlığı Merkezi” karşısındaki köşe dairenin imdadına imar affı koştu.

 

Mehmet Nazım Pazvant’a ait olan daire, konut olmasına rağmen beş ay önce “KAÇAK İŞYERİ” olarak gösterilip “İMAR AFFI” kapsamına sokulduğu ortaya çıktı.

Böylece Cüneyt Yemenici’nin uzun süredir hayalini kurduğu fakat eczane yapmak için çözüm yolu bulamadığı daire Yemenici ve Pazvant’ın kurguladığı “Alicengiz Oyunu” ile dükkân statüsüne geçti.

Akçakoca Ticaret Odası Başkanı Mehmet Nazım Pazvant’ın 600 lira kira karşılığı kiracı bulamadığı pejmürde dairesi, imar barışından haksız şekilde yararlanılarak işyerine çevrilmek suretiyle en az 6.000 tl aylık kira getirisi olan dükkâna dönüşmüş oldu.Ne demişler; “Onlar ermiş muradına biz çıkalım kerevetine”

HABER-YORUM ÖZHAN KIZILTAN

Yorumlar

Yorumlar
AKÇAKOCALI 30.05.2019 - 14:53:21
İnsanların tümünde sıkıntı var . İmkanı olupta bu vaziyette evi dükkana çevrilebiliniyorsa herkes aynı yolu izler yalandan yere eleştirmek kolay 700 tl kira gelirini 3000 tl çıkarsa insan oğlu para için herşeyi yapar. Bu memlette muhtaç olmadığı halde tüm yardımlardan yararlanan insanlar var. olsun varsın herşey böyle.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığına ihbarda bulunalım.Olayda sahtekarlık var diye .CİMERE yazı yazalım
BYS81 27.05.2019 - 15:27:39
E bakalım bu duruma yeni Belediye Başkanımız Okan Yanmaz Ne diyecek ve nasıl bir yol izleyecek. Öncelikle Bu konuyu basınla paylaşarak açıklama yapacak mı ? İmar Affına dahil edilen bu yapıyı iptal ettirecek mi ? yasa dışı olarak imar affına dahil edilen bu yapı için ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunacak mı ? Bu işlemi yapan belediye personeli ile ilgili bir cezai işlem uygulanacak mı ? Bu soruların cevapları önemli. Duruşunu belli edecek.
GÖNÜL ABLANIZI UNUTMADINIZ DEĞİL Mİ
DOYMADINIZ BE ...BUNLARIN DAHA NE ALİ CENGİZ OYUNLARI VAR.....AH AKÇAKOCA AH .......BİR BİLSENİZ..........!
! 5/25/2019 -
İmar affı başvurusu yaparken yalan beyanda bulunulmuş. Yasal veya kaçak olarak işyeri olarak kullanılmadı. beyanda bulunulan m2 nedir acaba ? Bodrumlarda işyerine mi dahil oldu. Binanın tamamı için imar affına başvuruldu mu ? Binanın başkaca sorunları var mı ?
Sen ne cinmişin be YEMENİCİ .Siyasi hayatını bitirdin
Tek kelimeyle şayet böyleyse yazıklar olsun .
Usulsüz imar affı başvurusunda bulunulmuş.ödenen para yanar.yapı kayıt belgesi iptal olur. Başvuru tarihinde orası iş yeri olarak kullanılmıyordu...
Bunlar muhteşem dörtlüydü: Cüneyt, Pazvant, giden Kaymakam ve giden müftü. Cüneyt gitti kaldı Pazvant. Açılıştan açılışa koşarlardı bu ekip en son birlikte gözlükçü açılışındaydı. Zaten ondan sonra ne olduysa oldu dağıldılar. Sıra, Pazvat'da.
Her ikisi de işini bilir.Doğrucu ve adaletli geçinirler ya.