Back To Top
Eşine az rastlanır olay.. İguana yakalandı...

Eşine az rastlanır olay.. İguana yakalandı...

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -21.05.2019
Eşine az rastlanır olay.. İguana yakalandı...
- A +

 Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinin başına geldi. Ejderhanın mahsur kaldığı ihbarını alan itfaiye ekipleri, olay yerine gittiklerinde iguana ile karşılaştı. Kurtarılan iguana Milli Parklar ve Yaban Hayatı Koruma Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Olay, öğlen saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre; Düzce Merkez’de Azmimilli Mahallesi’nde bulunan Asar Cami deposunda sesler gelmesi üzerine cami cemaati depoda hayvan mahsur kaldığını düşünerek, 112 Acil Yardım hattına ejderha gördüklerini ve yardım istedikleri şeklinde ihbarda bulundular. İhbarı alan Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların ihbarda bulundukları Asar Cami deposuna girdiklerinde iguana ile karşılaştı. Ekipler ilk defa karşılaştıkları iguanayı görünce önce şaşırdılar sonra yakalayarak, koruma altına aldılar. Düzce İtfaiye Müdürlüğüne götürülen iguana için Milli Parklar ve Yaban Hayatını Koruma Şube Müdürlüğü ekiplerine haber verildi. İtfaiye Müdürlüğü’ne gelen görevliler, iguanayı alarak Milli Parklar ve Yaban Hayatını koruma şube müdürlüğü’ne götürdüler. 

Düzce İtfaiye Müdürü Mehmet Caner Polat, yakaladıkları iguanayı itfaiyeye getirdiklerini ve Milli Parklar ve Yaban Hayatını koruma şube müdürlüğüne haber verdiklerini belirterek; “İguana ile hergün karşılaşılmıyor. Ülkemizde sıkça görülen bir hayvan değil. Benim meslek hayatımda ilk defa karşılaştığım bir vaka” dedi. Polat ihbarın Erderha gibi ilginç kelimelerle geldiğini söyledi.

Yorumlar

Yorumlar
sahibi osman boynukara. düzceli. irtibata geçebilisiniz.
yeni