Back To Top
AKÇAKOCALILAR KENDİ DENİZLERİNE PARAYLA GİRMEYECEK

AKÇAKOCALILAR KENDİ DENİZLERİNE PARAYLA GİRMEYECEK

 - 3 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -21.05.2019
AKÇAKOCALILAR KENDİ DENİZLERİNE PARAYLA GİRMEYECEK
- A +

 Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz özellikle Ramazan Ayı sonrasında turist bolluğu beklenen Akçakoca’da yaz hazırlıklarının devam ettiğini ifade ederek sahillere seyyar tuvalet ve duşa kabinlerin yapıldığını ayrıca her sene sorun haline gelen şezlong ve plaj şemsiyesi kiralama işine de çözüm bulduklarını söyledi.

 15 gün içerisinde sahillere tuvalet ve duşa kabinler GELECEK

Akçakoca’da yaz hazırlıkları tüm hızıyla devam ederken, bu yaz ilçeye festivalin de tekrar yapılması ile turist akını olması bekleniyor. Yaz hazırlıkları konusunda çalışma yaptıklarını dile getiren Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz özellikle sahillerde tuvalet, engelli tuvaleti ve duşa kabin konusunda çalışma yaptıklarını dile getirerek “Tuvaletleri sipariş ettik, duşa kabinleri ise kendi park ve bahçeler müdürlüğünde ki doğrama atölyesinde planını bizzat çizdim ve yapmaya başladık. 15-20 gün içerisinde sahillerde tuvalet ve duşa kabinleri görebileceğiz. Engellileri unutmadık. Engelli tuvaleti de koyacağız. Bunları kışın kaldıracağımız bir dizayn ile yaptık. Kışın burada kalmaları biliyorsunuz denizden gelen iyot, büyük dalgalar zarar veriyordu. Her yaz başında o tuvaletler depolardan alınıp buraya konulacak ve tekrar yerine kaldırılacak” dedi.

ŞEZLONG FİYATLARINA MÜDAHALE EDECEĞİZ

Belediye Başkanı Yanmaz, bu yıl şezlong konusuna çözüm bulduklarını ifade ederek “Şezlong konusunda ise buraları ihaleye vermeyeceğiz. Sadece turizm tesisi olanların önüne izin veriyoruz. Biz belediye olarak o tarafların şezlong işlerine karışamıyoruz. Fakat fiyat konusunda hepsine müdahalemiz olacak. Fiyat çok önemli. Buraya gelen misafirlerimiz 20 lira, 30 lira şezlong parası verdiği zaman buraya kimse gelmez. Belediyenin mevcut yerlerinde  şezlonglar kesinlikle kumsalda olmayacak, kulübelerin yanında olacak. İsteyenler şezlongları alacak, isteyen almayacak. 1 şezlong 10 lira 1 şemsiye 5 lira, eğer 2 şezlong 1 şemsiye alırsanız 20 lira gibi bir fiyat koyacağız. Akçakocalılar, gelen misafirler ister alacak ister almayacak. Tamamen serbest olacak. Çünkü Akçakocalıların kendi denizine parayla girmemesi lazım. Bir evde 3 çocuk varsa hergün şezlong parası verilse 60 lira şezlong parası verilmek zorunda olunacak. Gelip ihale etsek onlar para kazanmak isteyecekler. Dolayısı ile onların da işleri bozulmuş olacak. Akçakoca Belediyesi’nin buradan alınacak 20-30 liralara ihtiyacı olmayacak ve Akçakocalılar için feragat edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Yorumlar
Çınar caddesinin KAFE önlerinin camekanla kapatılması için Cüneyt Yemenici meclis kararı almış.HALK buna çok tepki gösterdi.Kaldırımlar yayalara aittir.İnsanların yürümeleri için yapılmıştır.Ha denecek ki karşı alan çok geniş olabilir de peki yürüme mesafesi bile olmayan olsa bile çok kısıtlı alan olan bir yerde anneler çocuklu aileler yaşlılar karşı tarafa geçerken bir araba çarpsa bunun sorumlusu kim.Sayın YEMENİCİ bun ları düşünmedin mi.Hadi diyelim üstleri kapatılsın etrafı tamamını camekanla çevirmek ne.Bunlara kulak tıkayan bir yönetimin sonu budur.Burada birileri mutlu edilecek diye tüm vatandaş mağdur edilemez.Işıklandırmalar içinde aynısı ben beğendim dedi vatandaş pavyon caddesi olmuş dedi.ŞİMDİ SAYIN YANMAZ sizin gibi diğer adayın da seçim zamanı bu yerler için vaatleriniz olduğu söyleniyor.Şöyleki bu durumdan tedirgin olan insanlar kafe önlerini kapatmakta tereddüt etmişler.Ama bunlara güvence verilmiş biz gelirsek buralara dokunmayacaz diye .Hadi bakalım SAYIN YANMAZ bir REFERANDUMDA oralar ,için yap kafe önleri kapatılsın mı kapatılmasın mı.Bakalım halktan yana mı olunacak yoksa karşı taraftan mı.Niyetiniz samimiyetiniz o zaman ortaya çıkar.
AKÇAKOCALI çok doğru bir tespit de bulunmuş.umarım bu sorunlar da çözülür
AKÇAKOCALI 21.05.2019 - 13:34:16
Sayın YANMAZ Umarız o dediğiniz turizm tesisleri yatak kapasitesinin üzerinde şezlongları kumsala serip gereğinden fazla işgale sebep olmazlar.Ayrıca TURKUAZ otel önü kumsal parsellettirilmez.Canlı müzik adı altında peşkeş çekilmez.Vatandaşların çuhallı sahilinde rahat yürüyebilmeleri sağlanır.UNDANKALE ve KUMSAL büfe önleri masalarla doldurulup yürüyüş yapacak vatandaşa eziyet çektirilmez.Allahtan reva mı KUMSAL büfe alanı 20 m2 işgal ettiği alana bakın sanki babasının malı gibi her taraf parsellenmiş bu ayrıcalık niye .CÜNEYT bey bu eleştrilere kulak astı sonunda hüsrana uğradı.Ayrıca ÇINAR caddesi ha keza öyle kafeler önlerini camekanla kapatıyor.Bu ne ayrıcalık o sırada o tarafta oturan bir anne çocuk arabasınla karşı tarafa geçmek zorunda bırakılıyor.Yürüme mesafesi bile yok.Bu anne ve çocuğa bir araba çarpsa sizlerin vicdanı sızlamayacak mı.Ha bunu ben yapmadım CÜNEYT YEMENİCİ yaptı o zaten boyunun ölçüsünü aldı siz de bu hataya düşmeyin ve gereğini yapın sayın YANMAZ.Ne derece doğruysa sizin de seçim zamanı buraya vaatleriniz olduğu söyleniyor.Yapılanlara dokunmayacam diye
yeni