Back To Top
Yemenici makam şoförüne sahip çıktı… Bir gün bile beni yalnız bırakmadı…

Yemenici makam şoförüne sahip çıktı… Bir gün bile beni yalnız bırakmadı…

 - 16 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -21.05.2019
Yemenici makam şoförüne sahip çıktı… Bir gün bile beni yalnız bırakmadı…
- A +

 Akçakoca Belediye eski başkanı Cüneyt Yemenici, mesai saatleriyle birlikte bürüt 13 bin 484 TL olan ve yapılan kesintilerle her ay 7 bin 908 TL maaş alan ve 5 yıl boyunca makam şoförlüğünü yapan Cafer Ünal’ın aldığı yüksek maaş bordosuna sahip çıktı.  

İlçeye hizmet adına aşındırdığımız yollarda bir gün bile beni yalnız bırakmayan Cafer Ünal’ın aldığı maaş haktır, helaldir. diyen Cüneyt Yemenici, çıkan haberleri maksatlı bulduğunu söyledi.

Cafer Ünal’ın 5 yıl boyunca gece demeden gündüz demeden devletin üst sınır olarak belirlediği fazla mesai saatinin kat kat üzerinde çalışmıştır diyen Cüneyt Yemenici, Cafer Ünal’da dahil her personelimize eşit ve adil davrandım dedi.

Yemenici sosyal medya hesabından yayınladığı mektubunda şunları söyledi.

“ Birkaç aydır aleyhimde yaratılmaya çalışılan algı ve bu algının ‘halkın gözünde’ birilerinin ‘eksikliklerini’ kapatma amaçlı kullanılmaya çalışılmasının ben gibi tüm Akçakocalıların da dikkatlerinden kaçmadığından eminim.

Şahsımla alakalı hiçbir karalama operasyonuna cevap vermedim. Ancak pusulası şaşmış bazı haber kanalları ve güruhlar mevzuları şahsımın da dışına çıkararak Belediye Başkanlığı dönemimde beraber çalıştığımız personellerime kadar götürmüşlerdir. İş bu halde konuyla ilgili açıklama yapmak zorunlu olmuştur.

Mübarek Ramazan ayında birliğe, beraberliğe, kardeşliğe daha fazla ihtiyaç duyulan bugünlerde çekinmeden hakka girmek hiç kimseye fayda sağlamayacağı gibi Akçakoca’mıza da fayda sağlamayacaktır.

Dönemimde Belediye Başkanı makam şoförlüğü görevinde bulunan Cafer Ünal ‘ın aldığı maaş kanunlar çerçevesindedir. 5 yıl boyunca hiçbir icraatı kanun çerçevesinin dışına çıkarak yapmadığımız gibi, personellerimizin maaş ödemelerinde de kanun ve işçi sözleşmelerimizin dışına çıkılmamıştır.

Kaldı ki, Cafer Ünal devletin üst sınır olarak belirlediği fazla mesai saatinin kat kat üzerinde çalışmıştır.

Akçakoca’mıza hizmet getirmek adına Ankara’da, İstanbul’da ve çevre illerde sayısız ziyaret gerçekleştirip , çaldığımız hiçbir kapıdan, gerçekleştirdiğimiz hiçbir temasın ardından ilçemize elimiz boş dönmedik. Sabahın 5’lerinde yollara düşüp Ankara’nın, bürokratların ve meclisin kapılarını aşındırdık, ilçemize 200 Milyon TL’yi bulan yatırımla dev eserler kazandırdık.

Cafer Ünal’da dahil her personelimize eşit ve adil davranılmış, söz verdiğimiz gibi tüm personelin özlük hakları hiçbir dönemde olmadığı kadar iyileştirilmiştir.

Vatandaşlarımızın düğününe, nişanına, cenazesine, sünnetine katıldık… İyi günde, kötü günde hep yanlarında olduk. Düzce’de defalarca bakanlar ağırladık. Halkımızı temsilen tüm toplantılara katıldık.

Takdir edersiniz ki; bu kadar yolculuk yapıp, bu kadar projeyi takip edip cemiyetlere katılırken… Her arayanın telefonuna cevap verip ihtiyacını karşılamak için görüşmeler yaparken… Her mesaja dönmeye çalışırken… Personelimden gelen mailleri mesajları takip ederken, aracı benim kullanmam mümkün değildi.

15 Temmuz 2016 Hain Darbe Girişimi günü, canlarımız tehlike altındayken gözünü kırpmayıp benimle yollara düşen, ilçeye hizmet adına aşındırdığımız yollarda bir gün bile beni yalnız bırakmayan Cafer Ünal’ın aldığı maaş haktır, helaldir.

Kendisine gerçekleştirdiği özverili ve cefakâr çalışmaları için şahsım ve Akçakoca adına teşekkürü bir borç bilirim.”

Cüneyt Yemenici

2014- 2019 dönemi

Akçakoca Belediye Başkanı


Yorumlar

Yorumlar
Ben ve benim gibi taşörenlerin günahına girdin evlerini ocaklarını söndürdün garip kaybedeceğini zaten kaybetmiş şimdi sen düşün ne kazandın bilemem dünyalık ama şunu biliyorum ki çok düşman kazandın birgün bir yerde mundar olursun inlallah
YEĞEN 22.05.2019 - 00:20:07
Yeğenim bu haberi okumuş ya dedi hani Cüneyt Yemenici şöförü için beni hiç yalnız bırakmadı inan ben onun şöförü olsam kapıda yatar bana da 3500 yada 4000 TL maaş verseydi.Bu paralara çok takla atacak insanlar var bu memlekette.Ama ne yapalım takdir başkana ait.
Başkanınıda al git
Bende 15temmuz darbe gecesi evimden kalkıp 1tane evladimla düzeye gönderdim bizde bu vatana canımız feda olsun ama haktır helaldir lafı boştur geldiyse gittiyse hayrinami yaptı belediye başkanı bundan fazla müdürden fazla bir şoförün maaşı bu kadar mı olur ilçe başkanları kaymakam savcı hakim mesai yapsa bu kadar çok aldığı para bu küçücük bir ilcede bukadar para kazanmak nasıl oluyor ondan sonra Akçakoca belediyes100tirilyon borc altında ondan sonra Akçakoca bir adım ileri gitmiyor belediye bu kadar borçlu 2bin TL'ye bu ülkede insanlar geçinmeyecalisiyor vesselam ben kimseyle polemiğe girmek istemiyorum benim şahsi fikrim buz saygılar sevgiler
Cücü bir kere dürüst olmadın ki , kul hakkı yakanı hiç bırakmayacak.
Parselciler 21.05.2019 - 18:28:22
O Pinokyonun kendine ve çevresine sağladığı arsa rantlarıda deşifre olsun. rezil herifler ..... doğancı daki rantlarından başlayabiliriz
Yazıklar olsun be hırsızsınız hırsız bu para hak değildir şehidin kanı üzerindedir. Bu parayı dağda bayırda gezen subaylar almıyor.. Kendini de yandaşını da zengin ettin AkYemenici...
Hiç adil değildin, Allah hesabını sorsun!
ZATEN BELEDİYE SİZE ÇALIŞMIŞ, BİZ BİR ŞEY GÖRMEDİK!
AKÇAKOCALI 21.05.2019 - 13:21:51
Cüneyt Yemenici Fikret Albayrak zamanında sudan alınan 2 aylık 5 Tl sayaç okuma parasını haksız buldu ve kaldırdı.İyi güzel yaptı dedik lakin bir müddet sonra kendisi 2 ayda alınan su paralarını 1 aya düşürdü peşinden su tüketsende tüketmesende her ay abonelerden para atık su altında para almaya başladı.Vatandaş evinde yok 6 ay sonra gelmiş 1 ton su tüketmiş 30 TL para ödemek zorunda bırakıldı.El insaf Allahtan revamı oturulmayan evde atık mı olur.Bunlara kulak tıkadılar sonunda faturasını gördüler.Şimdi 120 milyon borç taktılar ve sonunda yine vatandaşa fatura çıkardılar MHP ve CHP meclis üyelerinin oylarıyla suya yüzde 50 zam yaptılar.Akçakoca halkı olarak bu durumlara bize düşürenlere yazıklar olsun.Sayın YANMAZ İstanbul Belediyesinin Ankara Belediyesinin yada başka belediyelerin bir dünya borçları var buna rağmen su haktır her Belediye suda indirim yaparken sizin zam yapmanız kolaycılık değilde nedir.Lakin bunlar unutulmaz zamanı gelince hesap sorulur.Belediye zamla yönetilmez.Bu su zammı hiçde etik olmadı
HIRSIZ....YALANCI.......
Karakartal 21.05.2019 - 11:46:16
:))
SOYMUŞLAR MEMLEKETİ HARAM ZIKKIM OLSUN
Uykusunda bile mesai yazmışlar herkese bunların ceremesini halk cekiyor bide utanmadan aciklama yapoyor egosu tavanda eski baskan aldıgın arabanın pilakasına bak degerine bak er yada gec cıkar bu haramlar allah büyük
Yazmayacaktim ama Herkese esit davrandim demissin sana yaziklar olsun goz gore gore yalancilik ustasi olmussun.. baskalarinin sozuyle is yapan sen degilmisin ozkanin isanin agzina bakarak is yapan sen degilmisin... bu iki sahis lise mezunu oldugu icin mudurluk yaparlarken ekstradan para vermek icin sözlesmeye bu 2 kisiye ozel madde koyduran sen degilmisin...simdi cikmissin haktan helal den bahsediyosun... haram zikkim olsun o aldiginiz paralar...
Düzceli 21.05.2019 - 04:15:47
Milletin parası verirsin tabi cebinden vermedin ya
yeni