Back To Top
Burhan Özdemir’in şirketi Türkiye'nin en hızlı büyüten 2. Şirketi oldu

Burhan Özdemir’in şirketi Türkiye'nin en hızlı büyüten 2. Şirketi oldu

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -20.05.2019
Burhan Özdemir’in şirketi Türkiye'nin en hızlı büyüten 2. Şirketi oldu
- A +

 Merkezi İstanbul'da bulunan Optimal şirketi Türkiye'nin en hızlı büyüten 2. Şirketi oldu. TOBB tarafından Samsun’da düzenlenen ödül töreninde Özdemir plaketini bakanların elinden aldı.

Akçakoca’nın tanınmış eşraflarından Özdemir ailesinin bir mensubu olan Burhan Özdemir’in 2007 yılında İstanbul'da kurduğu Optimal isimli şirket Türkiye çapında önemli bir başarıya imza attı.

Optimal Proje Yönetimi ve İnşaat şirketi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Türkiye'nin en hızlı büyüyen 2. şirketi seçildi.  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV)'nın organizasyonunda belirlenen Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi Samsun Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle kamuoyu ile paylaşıldı. Optimal Şirketi'nin Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Özdemir törende ödülünü Sanayi Bakanı Mustafa Varank, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu'nun elinden aldı.

- Listeye giren şirketler istihdamlarını yüzde 70 artırdı

Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketini belirlediği yarışmada birinciliği, 2015-2017 döneminde cirosunu yüzde 5.324 oranında artıran Aydın merkezli Biomar Sagun Yem Sanayi firması aldı. Biomar Sagun’u İstanbul’dan Optimal Proje Yönetimi ve İnşaat (Yüzde 4.452), Ankara’dan Naturel Yenilenebilir Enerji (Yüzde 3.774), İzmir’den Vergo Enerji Sistemleri (Yüzde 3.030) ve yine Ankara’dan Profen Savunma ve Güvenlik Teknolojileri (Yüzde 2.320) izledi.

Sıralamaya giren şirket yöneticileri, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile toplu fotoğraf çektirdi.

Müsiad üyesi olan Burhan Özdemir, 2011 ile 2015 Milletvekili seçimlerinde AK Parti’den Düzce milletvekili aday adayı olmuştu.

.

Yorumlar

Yorumlar
Arkasında kos koca ak parti var chp li olsaydı ya da partisiz olsaydı büyür müydü?