Back To Top
Mahkeme İnönü Parkının yürütmesini durdurdu

Mahkeme İnönü Parkının yürütmesini durdurdu

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -18.05.2019
Mahkeme İnönü Parkının yürütmesini durdurdu
- A +

 Düzce Valiliği İl İdare Kurulu tarafından alınan kararla Düzce Belediyesi’nin yıkımını gerçekleştirdiği İnönü Parkı’nın müsteciri Cahit Aydın’ın Bolu İdare Mahkemesi’ne açtığı davada yürütmenin durdurulmasına  karar verildi.

Düzce Valiliği İl İdare Kurulu tarafından ruhsatsız ve gecekondu yasasına uygun olmadığı gerekçesi ile içerisinde ki sosyal tesislerin yıkıldığı İnönü Parkı müsteciri Cahit Aydın Bolu İdare Mahkemesi’ne yıkımların haksız yapıldığına dair dava açtı.

Mahkemenin ilk ara kararı ise yürütmenin durdurulmasına yönelik oldu. Mahkeme yürütmenin durdurulması kararının ardından Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesi’nden İnönü Parkı’nın yıkımına dair bazı evraklar ve savunma isteyerek 30 gün süre verdi. Süre sonunda yapılacak savunma sonunda mahkeme nihai kararını verecek.

Mahkeme Cahit Aydın’ın lehine sonuçlanırsa ne olacak?

Bolu İdare Mahkemesi’nin dava sonunda Cahit Aydın’ın lehine karar vermesi durumunda süreç şu şekilde işleyebilir;

1-Yıkılan binalar Düzce Belediyesi tarafından yeniden yapılır yada müstecir yapar ve yaptığının bedelini Düzce Belediyesi’nden tahsil eder.

2-Bina yıkımına katılan yönetici, memur ve işçiler hakkında soruşturma başlatılabilir.

3-Suçları yağma olarak kayıtlara geçer.

4-Müstecir Cahit Aydın’ın yıkımdan mahkeme kararına kadar olan süre içerisinde ki zararları Düzce Belediyesi tarafından karşılanır.

5-Ayrıca yeni sosyal tesislerin yapımına kadar geçecek sürede ki zararlar da yine Düzce Belediyesi tarafından karşılanır.

Yorumlar

Yorumlar
Bu memlekette adalet yok zaten belediyenin yaptigi isin sonuna kadar arkasindayiz halkin parkini istila edenler ne hakla korunuyor anlayamiyorum
yeni