Back To Top
Göçük altında kalan genç kurtarılmadı...

Göçük altında kalan genç kurtarılmadı...

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -17.05.2019
Göçük altında kalan genç kurtarılmadı...
- A +

 Zonguldak’ta kaçak maden ocağında meydana gelen göçükte Taner Nasuhoğlu, kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Öte yandan, gencin bir hafta sonra doğum gününün olduğu ve 19 yaşına gireceği öğrenildi. 

Edinilen bilgiye göre olay 02.00 sıralarında Kilimli ilçesine bağlı Gelik beldesindeki kaçak bir maden ocağında yaşandı. İddialara göre, 23 Mayıs günü 19 yaşına gireceği öğrenilen Taner Nasuhoğlu isimli genç meydana gelen göçükte ağır yaralandı. Kaçak ocakta beraber çalıştığı arkadaşları tarafından ocaktan çıkartılan Nasuhoğlu, özel bir araçla Atatürk Devlet Hastanesi’ne getirildi. Hastanede yapılan müdahale ile hayata geri döndürülen Nasuhoğlu, yoğun bakıma alındı. Gencin vücudunda kırıklar olduğu ve sağlık durumunun ciddiyetini koruyan Nasuhoğlu yapılan müdahalelerin ardından yoğun bakıma alındı. Ancak genç, birkaç saatlik yaşam mücadelesini kaybetti. 

Haber verilmesi üzerine hastaneye gelen gencin babası, kaçak madenin oğluna ait olduğu söylentileri olduğunu ancak böyle bir durumun söz konusu olmadığını söyledi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Öte yandan, gencin sosyal medyada şiir okuduğu görüntüleri yer aldı. 

OLAY NEYDİ?

Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde bulunan ve kaçak olduğu belirtilen maden ocağında meydana gelen göçükten kurtarılan maden işçisi Taner Nasuhoğlu'nun (19) kalbi durdu. Nasuhoğlu'nun kalbi, müdahaleler sonucu hastanede yeniden çalıştırıldı. Bir hafta sonra doğum günü olduğu öğrenilen Nasuhoğlu'nun yoğun bakımdaki tedavisi sürüyor.

Göçük, bugün saat 03.00 sıralarında Kilimli ilçesine bağlı Gelik beldesinde bulunan ve kaçak olduğu belirtilen maden ocağında meydana geldi. Maden işçisi Taner Nasuhoğlu, ormanlık alanda ruhsatsız olarak işletildiği ileri sürülen maden ocağındaki göçükte kömür ve taş yığınlarının altında kaldı. 19 yaşındaki genç, diğer işçiler tarafından ocaktan çıkartıldı. İşçiler, Taner Nasuhoğlu'nu kendi araçlarıyla Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'ne götürdüğü sırada yolda maden işçisinin kalbi durdu. Acil servisteki doktorların müdahalesiyle yeniden hayata döndürülen Nasuhoğlu'nun yoğun bakımdaki tedavisi sürüyor.

Öte yandan, Sapça Köyü'nde oturan Nasuhoğlu'nun 23 Mayıs'ta 19'uncu yaş gününü kutlayacağı öğrenildi. 





Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni