Back To Top
Ümit Yılmaz Fındıkçının Sesi Oldu...

Ümit Yılmaz Fındıkçının Sesi Oldu...

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -15.05.2019
Ümit Yılmaz Fındıkçının Sesi Oldu...
- A +

Yaklaşan fındık sezonu öncesi AK Parti Düzce milletvekilileri Fahri Çakır ile Ayşe Keşir suskunluklarını korurlarken,  MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, TBMM kürsüsünde yaptığı konuşmada fındık üreticilerinin sesi oldu.

TBMM genel kurulun ’da yerinden söz alan, MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz fındıkçının sorunlarını dile getirdi. Yılmaz konuşmasında “Ağustos ayı yaklaştıkça Karadeniz de ki 8 milyon fındık üreticisini bir endişe ve belirsizlik kaplamaktadır.

Geçtiğimiz nisan ayının başında ilgili tarafların katılımıyla gerçekleştirilen çalıştay belirsizliklerin ortadan kaldırılmasına yetmemiştir. Karadenizli fındık üreticisi kafasındaki soruların cevabını tarım bakanlığından beklemektedir. Fındıkçının kafasında TMO’nun fındık alıp almayacağı, alacaksa hangi ayda alıma başlayacağı, 2018 yılındaki gibi kasımda mı alım yapacağı ve müdahale alım fiyatının 3 $ altına düşüncemi olacağı gibi deli sorular dönüp durmaktadır.

Fındıkçının tarım bakanlığından isteği ağustos ayının başında işçi fiyatlarıyla beraber fındık fiyatının da belirlenmesi, ortalarında da TMO‘nun alıma başlamasıdır. Aksi takdirde üretici yabancı bir şirketin insafına bırakılacak ve ezdirilecektir” dedi

Yorumlar

Yorumlar
Sen ve senin gibi saygı değer insanlara helal olsun
yeni