Back To Top
Belediye Başkanı Düzce Üniversitesi'ne Rektör Adayı...

Belediye Başkanı Düzce Üniversitesi'ne Rektör Adayı...

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -14.05.2019
Belediye Başkanı Düzce Üniversitesi'ne Rektör Adayı...
- A +

 Düzce Üniversitesi Rektörlüğü için başvuru yapan sürpriz isimlerden biri de İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Adem Esen oldu.

Türkiye kamuoyu Adem Esen’i,  Konya’nın Selçuklu İlçesi’nde AK Parti'den belediye başkanlığı görevinde bulunduğu dönemde çöken ve 92 kişinin hayatını kaybettiği Zümrüt Apartmanı davasında da sorumlu olarak gösterildiği iddia edildi.

Düzce Üniversitesi Rektörlüğü için başvuran sürpriz adaylardan biri de İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Adem Esen oldu.

DÜZCE İÇİN ÖNERİLMİŞTİ

Prof.Dr. Adem Esen’in 2014 yılında Düzce Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı olması için öneride bulunulduğu ancak atamasının yapılmadığı öğrenildi.

ZÜMRÜT APARTMANI SORUMLUSU OLARAK GÖSTERİLDİ

Diğer yandan Prof.Dr. Esen’in Konya’nın Selçuklu İlçesi AK Partili Belediye Başkanı olduğu dönemlerde çöken Zümrüt Apartmanı’nda 92 kişinin hayatını kaybetmesi ile ilgili sorumlu olduğu iddia edildi. Esen, her ne kadar belediyenin sorumluluğu olmadığı iddia etse de ODTÜ tarafından hazırlanan raporda sorumluluğun ve ihmalin tamamen belediyeden kaynaklandığı bildirildi.

Yorumlar

Yorumlar
Beytullah 19.05.2019 - 13:13:21
Neden dekan olamamış bir araştırın bakalım.
yeni