Back To Top

SARIYAYLA SAKİNLERİ HIDIRELLEZ İÇİN BULUŞTU

SARIYAYLA SAKİNLERİ HIDIRELLEZ İÇİN BULUŞTU

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -5.05.2019
SARIYAYLA SAKİNLERİ HIDIRELLEZ İÇİN BULUŞTU
- A +

 Sarıyayla köyü  sakinleri Ramazan Ayı öncesinde köy  muhtarı Birol Çetin’in  düzenlediği Hıdrellez şenliğinde  bir araya geldi.

Ramazan Ayı öncesinde son Pazar günü Akçakoca’ya bağlı Sarıyayla köyü  sakinleri köy muhtarı Birol Çetin’in  düzenlediği Hıdrellez gününde  bir araya geldi. Sarıyayla barajında düzenlenen organizasyona köy halkının yanı sıra Belediye Başkanı Okan Yanmaz,  Yardımcısı Hakan Öztaş, belediye meclis üyeleri Hanife Tetik ve Tarık Cingirt, İGM üyesi Engin Özensel ve çok sayıda davetli katıldı.

Köy  sakinlerini bir araya getiren, ilki düzenlenen etkinliği geleneksel hale getirmek istediklerini söyleyen  köy Muhtarı Birol Çetin, etkinliğin ilk olduğunu ve devamını getirmek istediklerini ifade ederek “Çok güzel bir havada Hıdrellezi kutluyoruz. Bugün bizi burada yalnız bırakmayan belediye başkanımız Okan Yanmaz başta olmak üzere belediye meclis üyeleri, İGM üyeleri ve köy sakinlerine teşekkür ediyorum. İnşallah bu etkinliği her yıl devam ettireceğiz” şeklinde konuştu.

Sarıyayla köyü Hıdrellez etkinliğine katılan Başkan Okan Yanmaz teşekkürle başladığı konuşmasına, Ramazan ayının başlangıcı nedeniyle bütün Akçakocalılara hayırlı ramazanlar diledi. Baraj bölgesinde kısa bir gezinti yapan Başkan Yanmaz, Akçakoca’nın içme suyu probleminin giderilmesine katkısı olan barajın yapımında emeği geçenlere ve bu projenin Akçakoca’ya kazandırılmasında büyük emeği olan Nazmi Çiloğlu’na teşekkür etti.

Güneşli Pazar günün tadını çıkartan köy  sakinleri, aileleriyle birlikte komşularıyla birlikte doyasıya eğlendiler, bakır kazanlarda pişirilerek ikram edilen aşure ve Hıdrellez çorbası yediler.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.