Davutoğlu’nun kuracağı yeni partide kimler yanında olacak?   - Akçakoca Haberleri Akçakoca Gazete Turizm Düzce Haberleri Back To Top
Davutoğlu’nun kuracağı yeni partide kimler yanında olacak?

Davutoğlu’nun kuracağı yeni partide kimler yanında olacak?

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -30.04.2019
Davutoğlu’nun kuracağı yeni partide kimler yanında olacak?
- A +

 Gazeteci yazar Serkut Bozkurt, Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı yeni partinin A takımında kimlerin yer alacağını yazdı. 

 Geçtiğimiz günlerde AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhine yazılı bir açıklama yapan Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı partinin, A takımında yer alacak isimlerin kimler olacağı hakkında önemli iddialar geldi. 

Serkut Bozkurt’un yazısında yer alan Ahmet Davutoğlu’nun A takımına ilişkin detaylar şu şekilde:

İŞTE DAVUTOĞLU’NUN KURACAĞI PARTİNİN A TAKIMINDA YER ALACAK İSİMLER

Şamil Tayyar, Hüseyin Çelik, Ahmet Başçı, Selçuk Özdağ, Beşir Atalay’ın yanı sıra eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez. Öte yandan Davutoğlu’nun ekibinin peşinde olduğu asıl isim ise Numan Kurtulmuş.

ALİ BABACAN VE MEHMET ŞİMŞEK, DAVUTOĞLU İLE BİRLİKTE HAREKET ETMİYOR

Serkut Bozkurt’un aktardığı bilgilere göre, ekonomiyi yıllarca yöneten Ali Babacan ve Mehmet Şimşek, Ahmet Davutoğlu  ile beraber hareket etmiyor. Mehmet Şimşek ve Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu’nun acele ettiğini düşünüyor ve ayrı bir parti kurma ihtimalleri de var.

ABDULLAH GÜL NE YAPACAK?

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün adı her iki parti için de geçmiyor. İki partinin tabanının da aynı olması nedeniyle birleşmesi de sürpriz olmaz. Serkut Bozkurt, bu iki partinin birleşmesi esnasında Abdullah Gül’ün ağabeylik yapabileceğini ancak görev alması ve liderlik yapmasının şart olmadığını aktardı.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.