Back To Top
Dilber Ay son yolculuğuna uğurlandı

Dilber Ay son yolculuğuna uğurlandı

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -30.04.2019
Dilber Ay son yolculuğuna uğurlandı
- A +

 Ankara’da geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybeden sanatçı Dilber Ay’ın Düzce’de son yolculuğuna uğurlandı. Cenazeye Mahmut Tuncer, Latif Doğan’da katıldı. 


 Ankara’da akraba ziyareti sırasında rahatsızlanan ve kaldırıldı Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hayatını kaybeden Sanatçı Dilber Ay memleketi Düzce’de son yolculuğuna uğurlandı.  Sanatçının naaşı evinin önünde yapılan duanın ardından Ağa Mahallesi Yeşil Camisine getirildi. Sanatçıyı sanatçı dostları ve sevenleri yalnız bırakmadı.

Mahmut Tuncer ile Latif Doğan cenazeye katılırken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve sanatçı Cenk Eren çelenk gönderdi. İkindi namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrasında Ünlü Sanatçı Düzce Şehir mezarlığında son yolculuğuna uğurlandı. 

  “Türkülerimiz bir anayı kaybetti”
 Cenazeye katılan sanatçılardan Mahmut Tuncer konuşmazken Latif Doğan, “Dilber Ablanın türküleri ile büyüdüm. Onun albümlerini satarak evime harçlık götürdüm değerli bir sanatçı ablamızdı. Bir anamızdı. Türkülerimiz bir ana kaybetti. Ama şu an sadece aramızdan ayrıldı o bizim yüreğimizde yaşayacak. Allah sevenlerine sabırlar versin. Camiamızın başı sağ olsun. Allah nur içinde yatırsın” dedi. 

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni