Back To Top

Hastane var doktor yok,cihaz var personel yok

Hastane var doktor yok,cihaz var personel yok

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -26.04.2019
Hastane var doktor yok,cihaz var personel yok
- A +

 Akçakoca Devlet Hastanesinde yaşanan Personel sıkıntısı her geçen gün büyüyor.

Akçakoca Devlet Hastane personelinin eksiklikleri hizmetin yapılmasının önüne geçerek vatandaşları mağdur ediyor.Cihaz var doktor ve personel yok.

Doktorlarının atanmasını bekleyen Akçakoca Devlet Hastanesi bazı branşlarda hizmet veremiyor. Hastanenin gelirinin de düştüğü branş Doktoru eksikliği vatandaşa büyük sıkıntıların doğmasına neden oldu. 

Doktor sıkıntılarının yanı sıra Personel sıkıntısının da Akçakoca Devlet Hastanesinde yaşandığı ve yıllardır Hastaneye Yeterli personelin verilmediği ve Hastane yönetiminin gelen doktorlarla bağdaşamadığı bu nedenle gelen doktorların başka bir yere tayin istemelerinden kaynaklandığı gelen bilgiler  arasında. Bir Turizm kenti olan Akçakoca Yaz aylarında artan yoğunluğa cevap veremeyen bir hastane ile karşı karşıya bu da turizmi olumsuz yönde etkilemektedir. Bölgede bulunan  dalgıcların yılın 12  ayı dalış yaptığını ve vurgun tehlikesi ile karşı karşıya bu nedenle Hastanemizde bir basınç odası yok. Türkiye'de çok az sayıda basınç odası hekimi yetiştiğini, mecburi hizmet nedeniyle birçoğununu Doğu ve Güneydoğu'da, denizi bile olmayan illerde görevlendirildiği gelen bilgiler arasında. Basınç odasının bölgenin en önemli ve hayati önem taşıyan tesisi olduğunu kaydeden dalgıçlar, şöyle konuştu: “Akçakoca’ya turist getiren acenteler basınç odası ve uzman olup olmadığını soruyor. Uzman olmadığı için belki de yüzlerce turist dalış yapmak için daha emniyetli bölgeleri seçiyor, ciddi bir ekonomik kayba uğruyoruz. Yaz aylarında yaşanabilecek bir acı olay Türk turizmi açısından felaket olur”.dedi.
 15 dakikalık tedavi için başka yerlere gitmek hem Turizm hemde Akçakoca için büyük bir ekonomik kayıp olmaktadır. 

Yeni Akçakoca Haber

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.