Back To Top
23 NİSAN ÇOŞKU İLE KUTLANDI

23 NİSAN ÇOŞKU İLE KUTLANDI

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -24.4.2019
23 NİSAN ÇOŞKU İLE KUTLANDI
- A +

 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 99.yılı kutlamaları saat 9: 00’da Hükümet konağı önünde Atatürk anıtına çelenk sunma töreni ile başladı.

Gerçekleşen törene Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk, Belediye Başkan yardımcısı Hakan Öztaş, Siyasi Parti Başkan ve yöneticileri, sivil toplum örgütleri, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Törende, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Ezer tarafından Atatürk Büstüne çelenk sunuldu. Çelenk sunma törenin ardından 1 dakikalık saygı duruşu ve okunan istiklal marşıyla hükümet konağı önünde gerçekleşen tören sona erdi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 99. yıldönümü etkinlikleri stadyumda devam etti. Saat 10.00’da başlayan kutlama programına İlçe Kaymakamı Yasin Öztürk, Başkan Yardımcısı Hakan Öztaş, Siyasi Parti Başkanları, daire müdürleri ve sivil toplum örgütleri temsilcileri katıldı.

23 Nisan  Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 99. yıldönümü etkinlikleri İlk olarak Hükümet konağında bulunan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün büstüne Çelenk konulması ile başladı. Kaymakam Yasin Öztürk tarafından çelenk konulmasından sonra saygı duruşu ve ardından törenler stadyumda devam etti. Saat 10.00’da başlayan kutlama programına İlçe Kaymakamı Yasin Öztürk, Başkan Yardımcısı Hakan Öztaş, Siyasi Parti Başkanları, daire müdürleri ve sivil toplum örgütleri temsilcileri katıldı.

23 Nisan kutlama programı ; İlçe Kaymakamı Yasin Öztürk’ün ve Belediye Başkan yardımcısı Hakan Öztaş’ın sahaya inerek halkın ve öğrencilerin bayramını kutlamalarıyla başladı.

Selamlama sonrasıokunan İstiklal Marşının ardından İlçe Milli Eğitim Müdür Ömer Ezer kürsüye davet edilerek, günün anlam ve önemine dair bir konuşma yaptı. Gerçekleşen konuşmanın ardından ilçedeki okulların hazırladığı folklor gösterileri izleyenleri eğlendirdi ve coşturdu.

23 Nisan ile ilgili şiir, resim, kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri İlçe Kaymakamı Yasin Öztürk ve Başkan yardımcısı Hakan Öztaş tarafından verildi.

Öğrenciler tarafından şiirler okundu, günün anlam ve önemine yönelik konuşmalar yapıldı. Ardından okullar arasında halat çekme, penaltı atışları, koşu ve çuval yarışı gibi yarışlar gerçekleşti dereceye giren yarışmacılara ödülleri takdim edildi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni