Back To Top
Korsan Taksilere Karşı Uyanık Olun…

Korsan Taksilere Karşı Uyanık Olun…

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -22.4.2019
 Korsan Taksilere Karşı Uyanık Olun…
- A +

Akçakoca Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Alev, yazılı bir açıklama yaparak,  vatandaşları korsan taksilere karşı uyardı. Vatandaşların her hangi bir mağduriyet yaşamasını istemediklerini söyleyen Alev, yetkilileri de yasal işsem yapmaya çağırdı.

AKÇAKOCA ŞÖFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ESNAF ODASINDAN DUYRULUR

“ İlçemizde bazı ticari taksi sahiplerinin; tüm vergi ve oda kayıtlarını kapatarak aracını hususi otomobile çevirdikten sonra, rengini sarı bırakıp korsan olarak çalıştıkları odamıza gelen şikâyetlerden tespit edilmiştir.

Bu tür korsan faaliyette bulunmanın kendilerine ağır cezai işlemi olduğu gibi; bu araçları ucuz olduğu için tercih eden vatandaşlarımız açısından can ve mal güvenliği bulunmamaktadır. Araçlarda yaşanacak her hangi bir kaza durumunda araç sahipleri ve müşteri, sigorta açısından hiç bir talepte bulunamayacaktır.

Halkımızın bu araçları taksi olarak kullanmamaları, karşılaşmaları durumunda ise ilgili kurumlara ( ilçe emniyet, ilçe jandarma, şoförler odası ve belediye başkanlığı)  bildirmeleri yaşanacak mağduriyetlerin önüne geçecektir. Halkımızın bu konuya hassasiyet göstermeleri büyük önem arz etmektedir “dedi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni