Back To Top
AK Parti Teşkilatı İstifanın Eşiğinde…

AK Parti Teşkilatı İstifanın Eşiğinde…

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -21.4.2019
AK Parti Teşkilatı İstifanın Eşiğinde…
- A +

 31 mart seçimlerinde, Akçakoca Belediyesini MHP’ye kaptıran AK Parti’de kaos devam ediyor.

AK Gençlerin lideri Seyit Biriktir’in sabah saatlerinde verdiği kahvaltıda, yüze yakın gence yaptığı konuşmanın yankıları devam ediyor.

Görevden alınması an meselesi olan AK Parti ilçe teşkilatının yeniden yapılandırılması için çeşitli istişareler yapan  AK Parti İl başkanı Mustafa Keskin’in, Akçakoca’ya ayrı bir önem verdiği öğrenildi.

Seyit Biriktir’in organize ettiği Çınar caddesinde yaklaşık 3 saat süren toplantının haber yapılmasının ardından açıklama yapan ilçe başkanı Dergah Akça, kendisine haber verilmeden yapılan toplantının bardağı taşıran son damla olduğunu belirterek, “ Bu kol yen içinde daha fazla kalmaz kangren olmuştur “ mesajı istifa sinyali olarak yorumlanmıştı.

Dergah Akça’nın ardında Gençlik Kolları Başkanı  Mehmet Caner Kalmukoğlu’da bir açıklama yaparak toplantıyı organize eden kişilerin AK Parti’nin kurumsal kimliği ile uzaktan yakından alakalarının olmadığını söyledi.

Birbiri peşi sıra yapılan açıklamalar AK parti kamuoyunda büyük rahatsızlığa neden olurken, AK Parti kaynaklarından ulaşan son dakika bilgilerine göre, mevcut ilçe yönetiminin topluca istifa edeceği öğrenildi.

İlçe Teşkilatını hiçe sayarak kahvaltı programına katılan il başkanı Mustafa Keskin’e tepki gösteren kimi ilçe yönetim kurulu üyeleri, kendilerinin yok sayıldığı bir ortamda daha fazla kalmalarının mümkün olmadığını belirterek, madem güvenmiyorlar o halde  görevi bırakmak  en doğru yol yorumunda bulundular.

AK Parti kaynaklarından alınan bilgiye göre, Necati Yemenici ile Orhan Büyük’ün istifası sonrası suların durulmadığı partide, yönetimin bu hafta için topluca istifa edeceği ileri sürüldü.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni