Back To Top

Hezimetin üstünü istifa ile kapatmanın gerekçesi... Kamera kayıtları...

Hezimetin üstünü istifa ile kapatmanın gerekçesi... Kamera kayıtları...

 - 2 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -18.4.2019
Hezimetin üstünü istifa ile kapatmanın gerekçesi... Kamera kayıtları...
- A +

 AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Dergah Akça, yönetim kurulu üyeliğinden istifa eden Necati Yemenici ve Orhan Büyük ile ilgili yazlı bir açıklama yaptı.

Seçimi büyük bir farkla kazanan Okan Yanmaz’ın seçim gecesi kutlamalarına katıldıkları iddia edilen Yemenci ve Büyük’ün, bulundukları konumun sorumluk bilincinden uzak davranmaları nedeniyle istifa ettiklerini söyledi.

Akça şu açıklamayı yaptı

Bazı haber sitelerinde, yönetim kurulu üyelerimiz Necati Yemenici ve Orhan Büyük’ ün görevden ayrılmaları ile ilgili çıkan haberler üzerine açıklama yapmak ihtiyacı hasıl olmuştur.

Necati Yemenici, 5 yılı aşkın bir süredir partimizde yönetim kurulu üyeliği ve son 3 yılında da teşkilat başkanlığı görevini yürütmüştür. Orhan Büyük ise 6. Kongre ile birlikte göreve gelen yönetimimizde 1 yılı aşkın bir süre mali işler başkanlığı görevini yürütmüştür. Her iki üyemiz de Mart 2019 yerel seçim süreci de dahil ellerinden gelen gayretle çalışmışlardır.

Ancak Akçakoca gibi küçük bir ilçede yaşamamızın doğal sonucu olarak, kişilerin siyaset dışı sebeplerle doğan farklı siyasi parti adayları ile yakınlıkları sebebiyle, bahse konu teşkilat mensuplarımız hakkında bir takım tezviratları topluma yayılmıştır. Bizlerin kulağına kadar gelen söylentiler açık yüreklilikle kendileriyle konuşulmuş ve yalanlanmıştır. Zaten bu süreçte yaptığımız araştırmalarda da olumsuzluğun ispatı somut delillere ulaşılamamıştır.

Hal böyle olunca bize yakışan, ispatı mümkün olmayan tezviratları bir kenara bırakıp, sorumluluğumuzun gereği temkini de elden bırakmadan yol arkadaşlığı yaptığımız kişilerle birlikte mücadele vermeye devam etmek olmuştur. 

Ancak seçim sonrası kutlama anlarında yaşanan, kamera kayıtları ile kamuoyunun geneline yansıyan, bulundukları konumun sorumluk bilincinden uzak davranışları, yönetim kurulu üyelerimizle ilgili olumsuz algıyı güçlendirmiştir.

Bugün, araştırılıp doğru olmadığı ispatlansa dahi oluşan algıyı ortadan kaldırmanın mümkün olmadığı aşikarken, gerçek miydi yalan mıydı ancak hesap günü ortaya çıkacak bu algıyla görevlerine devam etmenin daha büyük problemleri beraberinde getirebileceği düşüncesiyle, 16.04.2019 tarihindeki haftalık olağan yönetim kurulu toplantımızda konu değerlendirilmiş, kendileri ile de istişare ederek görevlerinden feragat etmelerinin en doğrusu olacağı neticesine varılmıştır.

 Hizmetleriyle bu güne kadar partimize önemli katkılar sağlamış iki yönetim kurulu üyemizin, bundan sonra Ak Parti’ ye ve Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ a makam sahibi olmadan sağlayacakları destek, bu uğurda verecekleri mücadele, konuşulanların gerçeği yansıtmadığına verilecek en güzel cevap olacaktır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Ak Parti Akçakoca İlçe Başkanı

Dergah AKÇA

Yorumlar

Yorumlar
Bilmeyene 19.4.2019 - 19:00:07
Bilmeyenler için söyleyeyim, necati yemenici kızının işe alınması karşılığında seçime 3 gün kala saf değiştirdi, bir kaç toplantıya katıldı, kapalı kapalı kapılar ardında yalan dolan yanındayız gibi konuşmalarda yaptı. Ama bu millet OKan yanmazı bunun gibilerden nefret ettiği için seçti... NOkta
Yazılı ve boş açıklamalarını bırak da sen ne zaman iniyorsun o koltuktan onun yazılı açıklamasını bekliyoruz biz senden Dergah Akça Akçakocada ki Ak partiyi bitiren adam!!! onun bunun partiyle ilişkisini keseceğine sen kes ilişkini artık seni ilçe başkanı olarak görmek istemiyoruz!!!