Albaylı polis müdürlü define çetesi "gizli görevdeyiz" deyip kaçak kazı yaptılar  - Akçakoca Haberleri Akçakoca Gazete Turizm Düzce Haberleri Back To Top
Albaylı polis müdürlü define çetesi "gizli görevdeyiz" deyip kaçak kazı yaptılar

Albaylı polis müdürlü define çetesi "gizli görevdeyiz" deyip kaçak kazı yaptılar

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -18.4.2019
Albaylı polis müdürlü define çetesi
- A +

 5 kişinin tutuklandığı, 9 kişinin de serbest kaldığı kaçak define kazısıyla ilgili ilginç detaylar ortaya çıktı. Tutuklanan Jandarma Muhabere Albay Kadri Y. ve emniyet müdürü Metin K.'nın, Bolu İl Jandarma Alay Komutanı'na giderek, “Biz gizli bir görevdeyiz, işin başında külliyeden birisi var. Bolu'da bir operasyon yapacağız, Güneyfelakettin Köyü'nde bir kazı yaparak çıkan malzemeleri Ankara'daki külliyeye götürerek gizli ödemeye aktaracağız” dedikleri ortaya çıktı. Habertürk muhabiri Nihat Uludağ'ın haberi...

 Habertürk muhabiri Nihat Uludağ'ın haberine göre, Bolu İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, geçen Pazar günü Bolu'nun Güneyfelakettin Köyü'nde ağır iş makineleriyle kaçak define kazısı yapan 12 kişiyi suçüstü yakaladı. Zanlıların, iş makinelerini Güneyfelakettin Köyü'ne 2 TIR'a yükleyerek getirdikleri belirlendi.

ALBAY, EMNİYET MÜDÜRÜ, SİYASETÇİ VE İŞADAMLARI GÖZALTINA ALINDI

Gözaltına alınan zanlılar arasında Jandarma Muhabere Albay Kadri Y., Ankara Kaçakçılık Daire Başkanlığı'nda görevli 3. Sınıf emniyet müdürü Metin K., Kaçakçılık Daire Başkanlığı'nın Bilişim altyapısını yapan şirketin sahibi Halil K., TBMM Konuk Evi işletmecisi Faruk E., İşadamı Hasen Sezer Ç. Ve siyasi parti yöneticisi Hasan K.'da bulunuyor.

İŞTE BOLU’DAKİ İLGİNÇ KAÇAK DEFİNE SORUŞTURMASININ PERDE ARKASI

İddiaya göre, 13 Nisan 2019 günü kendilerini Jandarma Muhabere Albay Kadri Y. ve Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Şube Müdürü olarak tanıtan Metin K. ve beraberlerindeki Halil K. ve Hasan Sezer Ç.'nin Bolu İl Jandarma Komutanlığı'nı ziyaret ettiler.

Kadri Y.'nin, “gizli bir görev için geldiklerini, bu görevi hacı isimli şahıstan öğrendiğini, ve işin başında külliyeden birsinin olduğun, Bolu'da bir operasyon yapılacağının, operasyon ile ilgili detayları Emniyet Müdürü Metin K.'nın anlatacağını” söyledi.

Emniyet Müdürü Metin K.'da, “Güneyfelakettin köyünde bir kazı yapılacak, bu konuda tüm araştırmalar yapıldı. Kazı sonrasında çıkan malzemeler, Ankara'ya külliyeye götürülecek. Gizli ödeneğe aktarılacak. Bölgede jandarma ve sivil kimsenin bulunmamasını istedi.

İLGİNÇ ZİYARET TUTANAĞA GEÇİRİLDİ…

Bolu İl Jandarma Komutanı Nadir Çelik, makam odasında yaşanan bu ilginç olayı tutanakla kayda geçirdi. Durumu hemen Bolu Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yaman’a aktardı.

GELEN KİŞİLER GERÇEKTEN MÜDÜR VE ALBAY ÇIKTI

Çelik, gelen kişilerin gerçekten de Albay ve Emniyet Müdürü olduğunu tespit etti. Bunun üzerine Bolu Cumhuriyet Başsavcısı, ‘eğer bu kişiler gerçekten de Pazar sabahı kazı yapmaya gelirlerse gözaltı işlemi yapılsın” talimatı verildi…

2 TIR ÜZERİNDE İŞ MAKİNELERİYLE KÖYE GİTTİLER.

Zanlılar, 14 Nisan 2019 Pazar günü sabah erken saatlerde, 2 TIR’a yükledikleri ağır iş makineleriyle Güneyfelakettin Köyü, Kaya Altı Mevkiinde bulunan A.Y. Ve Ş.Y. İsimli kişilere ait tarlaya gitti. TIR’dan indirdikleri iş makineleriyle o bölgede kazı yapmaya başladı.

 

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.