Back To Top

KORDON İÇİN REFERANDUM BAŞLADI... HAYDİ OY VERMEYE

KORDON İÇİN REFERANDUM BAŞLADI... HAYDİ OY VERMEYE

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -15.4.2019
KORDON İÇİN REFERANDUM BAŞLADI... HAYDİ OY VERMEYE
- A +

Halkın önüne referandum sandığı konuldu.Kordon bölgesinde yapılaşmaya evet mi hayır mı?

 Belediye eski  Başkanı Cüneyt Yemenici’nin, kanunun kendisine tanıdığı 5 yıllık  imza yetkisinin son günü,  (29 mart Cuma günü) Garanti İnşaat için verdiği  ruhsat izni referanduma gidiyor.

 Seçim öncesi gittiği her yerde, Kordona inşaat yapma izni vermeyeceğini ve bu konuyu halka soracağını söyleyen Okan Yanmaz, verdiği sözün arkasında duruyor.  Duyarlı vatandaşları Kordon Bölgesine kurulan Referandum çadırında oy vermeye çağıran Yanmaz, bu bölgenin yeşil alan olarak kalmasını istediğini söyledi.

Esentepe Kordon bölgesini Akçakoca’nın en nadide bölgesi olduğunu söyleyen OkanYanmaz, vatandaşlara yaptığı çağrıda, “ Tüm Akçakocalı hemşerilerimizi, burasıyla ilgili tercihlerini yapmaya bekliyoruz. Burasının Akçakoca’nın nadide yerlerinden biri olduğunu düşünüyoruz. Akçakocalı hemşehrilerimizin vereceği tercih doğrultusunda da karar vereceğimizin bilinmesini istiyoruz”  dedi.

Bu bölgenin kamu yararına yeşil alan kalması için ne gerekiyorsa yapacağının bilinmesini istiyorum diyen Okan Yanmaz,  Referandum  çadırının 10 gün kalacağını ve çıkan sonucu kamuoyu ile paylaşacaklarını yineledi.

 İnşaat izni verilip verilmeyeceğinin sorulduğu referandumda oy   kullanmak isteyen  vatandaşlar, Kordon bölgesine kurulan çadırda oylarını kullanabilecekler. 

 Edinilen bilgiye göre referandum için kurulan oy sandıklarının 10 adet olduğu ve oy verme işleminin ilçenin farklı noktalarında devam ettirilecek.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni