Back To Top
Akçakoca Belediyesi SGK Ve TKK İle Pazarlıkta

Akçakoca Belediyesi SGK Ve TKK İle Pazarlıkta

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -08.12.2012
Akçakoca Belediyesi SGK Ve TKK İle Pazarlıkta
- A +

Akçakoca Belediye Meclisi toplantısında meclise bilgi veren Başkan Fikret Albayrak merkez cami ve çevresinin her türlü binadan arındırmak için ciddi çalışmalarının olduğunu söyledi.

 

Akçakoca Belediye Meclisi Aralık ayı Meclis toplantısında yeni imar planının ortaya çıkardığı bazı değişiklikler ve buna bağlı olarak yapılan yeni talepleri görüştü. Vatandaşların bazı bölgelerde kat irtifak ve yolların daraltılması, yada genişletilmesi ile ilgili dilekçeleri değerlendirip karara bağladı. Kentte önemli bir sorun haline gelen pat pat diye tabir edilen tarım araçları da görüşüldü. Konuyla ilgili çözüm aranması kararlaştırıldı.

CAMİ ÇEVRESİNE YENİ DÜZEN

Toplantının son bölümünde Başkan Albayrak Merkez Camisinin çevresinin açılması ve buraya yakışan bir düzenlemenin yapılması için Sosyal Güvenlik Kurumu ve Tarım Kredi Kooperatifi ile görüşmeler yapıldığı karşılıklı tekliflerin sunulduğunu belirtti. Albayrak, "SGK bina yapmak için yer arayışında. Biz belediye olarak kendilerine eski garajların bulunduğu arsada bir yer önerdik. Ayrıca buraya Çuhalı ve Hükümet Binası yanındaki TKK binalarınında burada çok daha kapsamlı olarak yapılabileceğini ve bu konuyu gündemlerine almalarını bunu takas yoluyla yapabileceğimizi önerdik. Böylece şehir içinde büyük bir rahatlama sağlayacağımız gibi Merkez Camimizin çevresini de açmış olacağız” dedi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni