Back To Top

OZAN GÜMÜŞ'ÜN SON GÜNLERİ

OZAN GÜMÜŞ'ÜN SON GÜNLERİ

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -10.4.2019
OZAN GÜMÜŞ'ÜN SON GÜNLERİ
- A +

8 NİSAN PAZARTESİ GÜNÜ İSTANBUL'A GİDEREK İNTİHAR EDEN OZAN GÜMÜŞ'ÜN SON GÜNLERİNİ ARKADAŞLARI ANLATTI

 8 Nisan Pazartesi günü İstanbul'a giderek 15 Temmuz Şehitler Köprüsünden atlayan Ozan Gümüş'ü arama çalışmalarından henüz haber gelmedi. Yakınlarından alınan bilgiye göre Kıyı Emniyeti ekipleri cenazeye ulaşılamaması halinde aramayı yarın akşam durduracak. Bir süre Akçakocaspor'da oynayan 1971 doğumlu Gümüş çevresinde sevilen içe kapanık yapısıyla tanınıyordu. Yakın arkadaşları Ozan Gümüş'ü haber sitemize anlattı.

AKÇAKOCA MEDYA Ozan Gümüş nasıl biriydi onun için neler söylemek istersiniz?  

Ozan içine kapanık, son derece uysal ağırbaşlı ve sakin biriydi. Çevresinde sevilen sayılan yardımseverliği ile tanınan bir arkadaşımızdı. Elindekini avucundakini ihtiyacı olanlara dağıtmak isterdi. Hassas bir kişiliği vardı. Kendisinin ihtiyacı olsa bile yiyeceğini dahi başkalarıyla paylaşmaktan hoşlanırdı.

AKÇAKOCA MEDYA Ozan'ın yalnız yaşadığını duyduk.

Evet 48 yaşında ve hiç evlenmemişti. Annesiyle beraber yaşıyordu.Onun bütün dünyası çok sevdiği annesiydi. Annesine çok bağlı biriydi. 

AKÇAKOCA MEDYA Neden intihar etmek istedi sizce?

Kendisini bunalıma götüren süreç bir diş ağrısıyla başladı.Dişi apse yapmıştı doktora gitti ama rahatsızlığının basit bir diş iltihabı olmadığı anlaşıldı. Bir kaç ayrı doktora gitti. En son Bursa'da ameliyat oldu. Fakat ameliyattan sonra şikayetleri devam etti. Sık sık kanama ve iltihap sorunlarından şikayet eder olmuştu. Bu süreç onu fazlasıyla üzdü son bir haftadır zaten içine kapanık olan Ozan artık tamamen bunalıma girmişti. Hatta bakışları bile değişmişti.

AKÇAKOCA MEDYA Nasıl değişikliklerdi bunlar?

Son dönemlerde artık başını bile yukarıya kaldırmıyordu. Hatta bizim bile gözümüzün içine bakmak istemiyordu. Yemeden içmeden de kesildiğini söylüyorlar. Son günlerde sürekli diş problemini araştırıyor, başka bir şeyle ilgilenmiyordu. 

AKÇAKOCA MEDYA Dişindeki problem tam olarak neydi?

Doktorlar çenesinde bir kitle olduğunu söylemiş kendisine Bursa'da bu kitle çıkarıldı ancak şikayetleri devam ettiği için bir türlü kendine gelemedi. Psikolojik bir yıkım başladı. Olaydan bir hafta önce İstanbul'a gitmişti. Orada bir doktor vardı.Doktor keşke bana daha önce gelseydin demiş. Dişindeki enfeksiyon sorunu için penisilin tedavisi başlamış. Bir hafta sonra tekrar gel demiş doktoru.

AKÇAKOCA MEDYA Pazartesi günü kontrol amacıyla mı İstanbul'a gitmişti? 

Evet biz öyle biliyoruz. Ama orası da şüpheli çünkü 8 Nisan günü Akçakoca'dan kiraladığı bir araçla saat 15:00'de yola çıkıyor. Kardeşini de yanına alacaktı ama onu da yanına almıyor. İstanbul'a doktora gitmek üzere yola çıkan birinin o saati tercih etmeyeceğini düşünüyorum. 

AKÇAKOCA MEDYA Sizce İstanbul'a  intihar etmek için mi gitti?

Bunu kesin olarak bilemeyiz. Öyle olduğunu düşünüyorum. Doktora gitmek için neden ikindi vakti yola çıksın.

AKÇAKOCA MEDYA O zaman bu işi daha önceden kafasına koymuş olabilir mi?

Evet olabilir.

AKÇAKOCA MEDYA Size böyle bir şeyden daha önce bahsetti mi? 

Bana intihar edeceğiyle ilgili birşey söylemedi ancak başkalarından duyduğum kadarıyla yakın çevresine biraz bahsetmiş.

AKÇAKOCA MEDYA Neler söylemiş yakın çevresine biliyor musunuz?

Yakın çevresine "ölmek istiyorum, sakat kalmak istemiyorum" dediğini duydum. 

AKÇAKOCA MEDYA O zaman intihar etmek istediğini söylemiş diyebilir miyiz?

Tam olarak böyle söyleyebilir miyiz bilmiyorum. Ama böyle bir şey yapacağını tahmin edenlerin olduğunu duydum. Son günlerdeki tek korkusu intihar girişiminden sonra sakat kalarak yaşamına devam etmek olduğunu söylüyorlar.

AKÇAKOCA MEDYA Sizce neden İstanbul ? Neden Boğaz Köprüsü?

Tam olarak bunu bilemeyiz. Ama bana öyle geliyor ki; 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü seçmesindeki en önemli neden, intihardan sonra sağ kalma ihtimalini ortadan kaldırmaktı. Mükemmeliyetçi ve titiz bir yapısı vardı. Bence intihardan kurtulmamayı garanti altına almak istedi. O nedenle İstanbul'a giderek sağ kurtulmaya, sakat kalmaya imkan vermeyecek şekilde bu işi yaptı. 

AKÇAKOCA MEDYA Son olarak söylemek istediğiniz birşey var mı?

Çok üzgünüz, kendisi saygıdeğer ve iyi kalpli bir insandı. Henüz naaşına erişlememiş olsa da Allah rahmet eylesin inşallah en kısa zamanda bulunup cenazesi toprağa verilir.Ailesine başsağlığı ve sabırlar dilerim.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni