Back To Top
Esentepe Kordon için referandum yapılacak

Esentepe Kordon için referandum yapılacak

 - 6 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -10.4.2019
Esentepe Kordon  için referandum yapılacak
- A +

 Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, eski başkan Cüneyt Yemenici’nin 31 mart seçimlerine 2 gün kala Garanti İnşaat’a inşaat yapma ruhsatı verdiği Esentepe kordon için halk oylaması yapacağı öğrenildi.

İlk kez Akçakoca TV’nin belgeleriyle gündeme getirdiği skandalın yankıları devam ediyor….

Akçakoca halkı ile Akçakoca’ya  gelen misafirlerin konakladığı ve denize açılan penceresi olan Kordona inşat yapma ruhsatı veren AK Partili eski Belediye başkanı Cüneyt Yemenici’ye tepkiler devam ediyor.

Alınan bilgiye göre, Belediye yönetiminin ilk olarak,  Garanti inşata bölgede yapacağı inşaat çalışması için  izin verilmeyeceği ve ardından mini refarndum yapılacağı bilgisine ulaşıldı.

Halka attığı son dakika golünün etik olmadığını düşünen Akçakocalılar, Sosyal medya üzerinden yaptıkları çağrı ile belediye başkanı Okan Yanmaz’a seslenerek, yapılan hukuk dışı uygulamanın durdurulmasını, Kordon bölgesinin inşaata kapatılmasını  istediler.

Tepkilere duyarsız kalmayan yeni belediye yönetiminin masasında bir çok alternatif olduğu ve en kısa  süre içinde sandık kurarak mini bir referandum yapılacağı ileri sürüldü.

“KARAR SİZDEN, HİZMET BİZDEN”

Seçim kampanyası boyunca halka rağmen halka karşı hiçbir uygulamanın içinde olmayacağız sözü veren Başkan Okan Yanmaz’ın “ Demokrasi yerelde başlar. Şu ana kadar yaptığımız çalışmalarda halkımızın ihtiyaçlarını ve beklentilerini analiz ederek, hizmetlerimize yön vermeye çalışcağız sözü verdik. Belediyenin günlük rutin çalışmalarının dışında, Akçakoca halkının genelini ilgilendiren bütün sorunları  halka götürerek  ‘Karar sizden, hizmet bizden’ ilkesinde hareket  edeceğiz “ dediği  öğrenildi.

Başkan Okan Yanmaz’ı talimatı doğrulturunda, Belediye kaynaklarından alınan bilgiye göre, şehrin muhtelif bölgelerine konulan sandıklarda, halka Kordon bölgesine inşaat yapılıp yapılmamasına ne diyorsunuz sorununun yöneltileceği ve çıkan sonuca göre belediye yönetiminin yeni bir eylem planını uygulamaya koyacağı  bilgisine ulaşıldı.

Yorumlar

Yorumlar
hasta 11.4.2019 - 08:42:00
aynı referandum yeni hastane binası için de yapılmalı. ve neden başka yerde yapılması ile ilgili diretmenin araştırılması lazım gelir ??? hastanemiz mevcut yerin arkasındaki boş yere yapılmalı kesinlikle
VATANDAŞ 10.4.2019 - 20:51:36
Çok isabetli bir karar sayın YANMAZ .Birde Çınar caddesi kafe önlerinin camekanla kapatılması durumunu halk oylamasına götür.Kaldırımı belediye olarak kapatılmasına nasıl müsade edersin Cüneyt efendi .Hadi üstünü kapat camekanla çevirmek oraya sahiplenmek vatandaşın hakkına özgürlüğüne gasp etmek ne demek .Birde şu parklardan Akçakocaspora alınan paraları da kaldır .4 tl ne demek bu bir soygun .Sayın YANMAZ bu sorunlara el atacağına inanıyoruz.Halkın sesi ol .O koltuk sana ebedi yakışır.
Büfelerden bir tanesi kaldırılsın banklarda ücretsiz oturamıyoruz!
Amcasının kızına kıyak yapmıştır gitmeder sonucta cok calıştı onun icin
Halka son dakka golu atmasının nedeni acaba baskanin da bir cıkarı var sorusu kafamda soru isareti yarattı usul kayde benim bildigim yerine gelecek başkana bırakması gerekirdi ruhsat isini o an ne dusundugunu neye gore karar verdigini acıklaması gerekir akcakoca halkına sonucta 25 000 nufuslu akcakocada yasayan var vebal derim saygılar
yeni