Back To Top
GENEL MÜDÜRLÜKTEN ZİYARET

GENEL MÜDÜRLÜKTEN ZİYARET

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -31.3.2019
GENEL MÜDÜRLÜKTEN  ZİYARET
- A +

 Tarım Reformu Genel Müdürü Hasan Özlü, Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nü ziyaret ederek İl Müdürü V. Necdet Çiçek’ten 2018 yılı çalışmaları ve 2019 yılında yapılacak faaliyetler hakkında bilgi aldı.

Daha sonra Bakanlıkca desteklenen Çilimli İlçesi Pırpır köyünde S.S. Pırpır Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin uyguladığı Ortaklar Mülkiyetinde Merkezi Süt Sağım Üniteli Damızlık Sığır Yetiştiriciliği projesine Tarım Reformu Genel Müdürü Hasan Özlü tarafından ziyaret gerçekleştirildi. Ziyarette İl Müdürü V. Necdet Çiçek, Şube Müdürleri Osman Avcı, Onur Çolak, İlçe Müdürü Aydın Koca ve Kooperatif yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu. Genel Müdür Hasan Özlü, kooperatif ile ilgili İl Müdürü V. Necdet Çiçek’ten ve Kooperatif Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Meydan’dan kooperatifin faaliyetleri hakkında bilgiler aldı.

İl Müdürü V. Necdet Çiçek, “ 2011 yılında uygulanmaya başlanan projede canlı hayvan alımı 2013 yılında gerçekleşmiştir. İşletmeye Bakanlığımız tarafından 5.534.000,00 TL kredi desteği sağlanmıştır. İşletmede 370 adet sağmal inek bulunmakta olup, yaklaşık olarak günlük 9 ton süt üretilmektedir. Toplam hayvan sayısının ise 630 olan işletmede üretilen sütün kooperatif bünyesinde kurulan onaylı tesiste işlemden geçirilerek direk tüketiciye sunulmaktadır. Kooperatif projesi İlimize önemli katma değer sağlamaktadır.” dedi.

Ziyaretin ardından kooperatifte bir toplantı gerçekleştiren Tarım Reformu Genel Müdür Hasan Özlü ise yapmış olduğu ziyaret ile duyduğu memnuniyeti belirterek, "Ülkemizde hayvancılığın daha iyi seviyelere ulaşmasında Pırpır Kooperatifi gibi birlikte üretim modellerin önemli bir örnek olduğunu düşünmekteyim.’’ ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni