Back To Top
Kızılay’ın Konserveleri Muhtar Adaylarının Umudu Oldu

Kızılay’ın Konserveleri Muhtar Adaylarının Umudu Oldu

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -26.3.2019
Kızılay’ın Konserveleri Muhtar Adaylarının Umudu Oldu
- A +

 Kurban Bayramı’nda bağışçıların verdiği kurban vekâletleriyle kesilen kurbanların etleri, bazı mahalle ve köylerde muhtar adaylarının seçim kampanyası malzemesi oldu. Halen muhtar olan bazı muhtar adayları seçmenlerine kolilerle verdikleri Kızılay Kurban etleriyle oy kapma yarışına girdi.

Kurban bayramlarında vatandaşların bağışladığı kurban vekaletleriyle kesilen kurbanların etleri, halen muhtar olan bazı muhtar adayları için seçim malzemesi oldu. Muhtar adayları mahalle ve köylerinde bulunan seçmenlerine Kızılay’ın konserve haline getirdiği kuşbaşı ve kıyma etlerini dağıttığı ortaya çıktı. Vatandaşların tepkisini çeken seçim kampanya sonrasında bir çok vatandaş savcılıklara suç duyurusu yapacaklarını dile getirerek, kampanyaya hem Kızılay’ın alet edilmesine hem de vatandaşların verdikleri vekaletlerle kesilen kurbanların etlerinin seçim malzemesi yapılmasına isyan ettiler.

Kuşbaşı ve kıyma konserveleri Kızılay’ın yardıma ihtiyacı olan ya da yangın, sel, deprem gibi afete maruz kalmış vatandaşların ilk etapta yiyecek sorunlarının ortadan kaldırması için hazırlanıyordu.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.