Back To Top

Akçakoca’nın İçme suyu Problemi Çözüldü...

Akçakoca’nın İçme suyu Problemi Çözüldü...

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -26.3.2019
Akçakoca’nın İçme suyu Problemi Çözüldü...
- A +

 DSİ Düzce’ye yaptığı yatırımlarla mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlara içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Düzce'de son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynuyor.

Akçakoca’nın İçme suyu Problemini Çözdük

DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, Düzce'ye yapılan yatırımlarla ilgili yaptığı açıklamada,  “Düzce’nin hasretle beklediği yüksekliği 66 metre olan Akçakoca Barajı’nın inşaatını tamamladık. Baraj ile Düzce ili Akçakoca ilçesine yıllık 5,05 milyon m³ su temin ederek Akçakoca’nın 2043 yılına kadar içme, kullanma ve sanayi suyu ihtiyacını karşılıyoruz. 7 km’lik içme suyu isale hattını da tamamladık. İnşaatına 2016 yılında başladığımız içme suyu arıtma tesisi tamamlanıncaya kadar mevcut arıtma tesisine suyu vererek Akçakoca’nın içme suyu ihtiyacını karşılıyoruz.” dedi.

Düzce’ye 2 Baraj Daha İnşa Ediyoruz

Yapılması düşünülen barajlarla ilgili de konuşan Aydın, "Barajlarımızın ülkemizin kalkınması açısından büyük öneme sahip olduğunun, tarım ve enerji gibi kalkınmanın lokomotifi sektörlerde yaratılan katma değer ile vatandaşlarımızın refah seviyesinin yükseltilmesinde önemli bir rol oynadığının altını çizen Aydın; “Su kaynaklarımızı en iyi şekilde değerlendirmeye devam ediyoruz. Düzce’de kalkınmayı hızlandıracak, sulamayı ve ziraatı geliştirecek 2 baraj daha inşa ediyoruz. Bu barajlar Çilimli Yenivakıf Barajı ve Akçakoca Altunçay Barajlarıdır. Düzce için büyük önem arz eden bu iki barajın temeli atıldı.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.